Connect with us

Sport

Świątek pogodnie, a pytania o rywala French Open – Sport

Published

on

PARIS: Iga Świątek wchodzi do French Open i stara się zostać pierwszą zawodniczką od czasu Sereny Williams na Wimbledonie w 2016 roku, aby skutecznie bronić indywidualnego tytułu Wielkiego Szlema dla kobiet. Kontuzje i słaby ton budzą nadzieje niektórych z głównych konkurentów.

Po zwycięstwie w Rzymie, którego kulminacją była bezlitosna 46-minutowa porażka z Karoliną Pliskovą, pierwsza indywidualna mistrzyni Polski Wielkiego Szlema wraca do Rolanda Garrosa po zaledwie siedmiu miesiącach z dużo większymi oczekiwaniami.

Świątek, która w przyszłym tygodniu skończy 20 lat, była najniżej sklasyfikowaną kobietą, 54. wówczas na świecie, która wygrała French Open. Z powodu pandemii Covid-19 Świątek przestawił się z tradycyjnego automatu między majem a czerwcem ubiegłego roku.

Podobnie jak Jelena Ostapenko w 2017 roku, był to jej pierwszy tytuł na poziomie koncertowym. W przeciwieństwie do Łotyszki, która regularnie starała się odtworzyć swój najlepszy tenis, Świątek wydaje się lepiej przygotowana, by utrzymać się na szczycie.

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy znalazła się w pierwszej dziesiątce i jako cel, do którego należy dążyć, wskazała wytrwałość Rafaela Nadala, Novaka Djokovica i Rogera Federera.

„Jestem z siebie bardzo dumny, że właściwie zaczynam być bardziej konsekwentny, bo taki był mój cel od samego początku” – powiedział Świątek.

„Czuję, że teraz robię wielkie postępy w tej sprawie. Ale po French Open było to trochę frustrujące, ponieważ czasami nie widać rezultatów swojej pracy.

„Oczywiście wspaniale jest wygrać Wielkiego Szlema, ale potem przyszedł ranking iw tym roku było inaczej.

„Jestem naprawdę dumny, że mam pierwszą dziesiątkę w moim CV, ponieważ zawsze tego chciałem. Chcę też być konsekwentny. Dlatego naszym celem jest trzymać się tego miejsca i iść dalej”. . “

Ashleigh Barty opuściła tytuł Rolanda Garrosa po tym, jak opuściła większość sezonu 2020, powołując się na zagrożenia dla zdrowia i podróży.

READ  Protestujący w Polsce wzywają do uwolnienia białoruskiego dysydenta, który został aresztowany po tym, jak rząd skierował jego lot na Litwę

Numer jeden na świecie zdobył w tym roku trzy tytuły i dotarł do finału w Madrycie. Jednak kontuzja ramienia podczas Italian Open zmusiła ją do wyjścia z ćwierćfinału i wzbudziła wątpliwości co do jej sprawności w Paryżu.

„Ból stawał się coraz większy, więc ważne było, abym słuchał swojego ciała i oczywiście starał się postępować właściwie” – powiedział Barty po odciągnięciu 17-letniej Coco Gauff.

„To pojawia się tylko od czasu do czasu”, dodała, „ale jesteśmy przekonani, że wiemy, jak sobie z tym poradzić”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *