Connect with us

Sport

Świątek mówi, że presja rośnie po chwiejnym zwycięstwie w US Open

Published

on

NOWY JORK, 2 września (Reuters) – siódma rozstawiona w Polsce Iga Świątek powiedziała, że ​​poczuła presję sukcesu Wielkiego Szlema po tym, jak spociła ją nierozstawiona francuska Fiona Ferro, zanim zajęła trzecie miejsce -6 7-6 (3) 6-0 przypieczętowane zwycięstwo awans do trzeciej rundy US Open w czwartek.

20-latka, która wygrała koronę French Open, pokonując amerykańską Sofię Kenin w 2020 roku przed dodaniem tytułów w Adelajdzie i Rzymie w tym roku, wyglądała na zdenerwowaną na początku spotkania, zanim znalazła swój rytm.

Świątek został zapytany przez dziennikarzy, czy trudności z dotarciem do obiektu spowodowane zamknięciem dróg – po tym, jak w środę zdewastowano resztki huraganu Ida – wyeliminowały ją z gry.

„To trudne pytanie, ale tak… czuję presję. Wcześniej byłem jak paliwo w mojej głowie, aby faktycznie to przezwyciężyć i nad tym pracować, ale czuję, że dużo się dzieje, więc mam mniej tego paliwa – powiedział Świątek, ósmy światowy numer jeden.

„Zazwyczaj na Grand Slams było mi łatwiej, ponieważ… byłem dobrze przygotowany fizycznie i technicznie, co mi pomogło. Tutaj jestem przygotowany, ale czuję, że presja wynika z rankingów i wszystkiego, co mam, jest większa “przeszedłem.

„Trudno to opisać, ale myślę, że to normalne dla graczy po wygraniu kilku turniejów po raz pierwszy”.

Świątek, która niedługo zmierzy się z trudną Estończykiem Anett Kontaveit, powiedziała, że ​​nieustannie próbuje przechytrzyć swój umysł, aby pomóc jej dobrze sobie radzić z graczami w dobrej formie.

– Nie mam aż tak dużej kontroli nad moim umysłem, żeby mieć pewność, że dam radę, ale spróbuję, bo wiem, że się po prostu rozluźnię i to jest dla mnie teraz najważniejsze – dodał Świątek.

Raportowanie przez Shrivathsa Sridhar w Bengaluru; Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: 6 „dodatkowych” pływaków w polskim kontyngencie odesłanych do domu po błędzie związku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *