Connect with us

Świat

Suu Kyi z Myanmaru ma zawroty głowy i senność i przeskakuje pojawiając się w sądzie

Published

on

Radna stanu Myanmar, Aung San Suu Kyi, bierze udział we wspólnej konferencji prasowej szczytu Japonia-Mekong w pensjonacie Akasaka Palace State Guest House w Tokio, Japonia, 9 października 2018 r. Franck Robichon / Pool przez Reuters / File Photo

13 września (Reuters) – Zdetronizowana przywódczyni Myanmaru, Aung San Suu Kyi, nie mogła stawić się w poniedziałek na przesłuchanie z powodów zdrowotnych, powiedział członek jej zespołu prawnego, opisując jej stan jako zawroty głowy spowodowane chorobą lokomocyjną.

76-letnia Suu Kyi, która została skazana na karę więzienia pod różnymi zarzutami od czasu, gdy została obalona w zamachu stanu z 1 lutego, nie miała koronawirusa, ale czuła się chora po długim okresie nieobecności w samochodzie, powiedział prawnik Min Min Soe.

Popularna laureatka Pokojowej Nagrody Nobla spędziła około połowy z ostatnich trzech dekad w różnych formach więzienia za swoją pokojową walkę z dyktaturą, a jej zdrowie jest ściśle monitorowane.

„To nie jest poważna choroba… Cierpiała na chorobę samochodową. Nie może znieść tego uczucia i powiedziała nam, że chce odpocząć ”- powiedziała Reuterowi Min Min Soe.

Jedyna komunikacja Suu Kyi ze światem zewnętrznym odbywa się za pośrednictwem jej działu prawnego, który twierdzi, że jej dostęp do niej jest ograniczony i monitorowany przez władze.

Ma stawić się w sądzie we wtorek. Min Min Soe, z którą skontaktowała się ponownie w poniedziałek wieczorem, powiedziała, że ​​zespół prawników nie ma dostępu do ustalenia najnowszego stanu Suu Kyi, ale powtórzyła, że ​​jej choroba była niewielka.

Rzecznik rządzącej armii nie odpowiedział na wezwania do komentarza.

Jest przed sądem w stolicy, Naypyitaw, pod zarzutami nielegalnego importowania i posiadania krótkofalówek oraz łamania protokołów koronawirusowych.

Została oskarżona o przyjmowanie dużych łapówek i została oskarżona w odrębnej i poważniejszej sprawie o nieokreślone naruszenie ustawy o tajemnicy służbowej, zagrożone karą do 14 lat więzienia.

READ  Protesty na Białorusi. Dwie demonstracje w Mińsku są więzieniem

Twoi prawnicy zaprzeczają wszystkim zarzutom.

Khin Maung Zaw, która kieruje swoim zespołem prawników, powiedziała, że ​​Suu Kyi nie była w stanie wypowiedzieć się w poniedziałek, a sędzia zgodził się na jej nieobecność.

„Wyglądała na chorą, kichała i powiedziała, że ​​jest śpiąca, więc prawnicy rozmawiali z nią tylko krótko” – powiedział w SMS-ie.

Raport agencji Reuters List od Martina Petty’ego; Edytowanie przez Eda Daviesa i Steve’a Orlofsky’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *