Relacja Anglii do FA po starciu z Polską podczas remisu

Kapitan Anglii Harry Kane potwierdził, że drużyna poinformowała FA o starciu pomiędzy Harrym Maguire i Polakiem Kamilem Glikiem po środowym losowaniu eliminacji Mistrzostw Świata.

Trzy Lwy straciły swoje pierwsze punkty w kampanii grupy I, kiedy w Warszawie zagrali 1:1.

Damian Szymański strzelił gola w doliczonym czasie gry, aby wyrównać gola Kane’a w drugiej połowie, ale to wcześniejsza kłótnia była jednym z najważniejszych punktów dyskusji w meczu.

Co by zostało powiedziane?

„Był incydent tuż przed przerwą, który został zgłoszony chłopakom z FA” – powiedział Kane BBC Radio Five na żywo po ostatnim gwizdku.

„Zajmują się tym i badają to, a my przejdziemy od tego.

„Podobno było to coś, co zostało zrobione, a nie powiedziane. Nie zrobiliśmy [had the] Możliwość obejrzenia materiału filmowego i porozmawiania z chłopcem.”

Obrazy Getty

Menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, był również ostrożny w związku z incydentem, który przyniósł Maguire i Glik żółtą kartkę po spotkaniu od stóp do głów pod koniec pierwszej połowy.

„Możemy zrozumieć, co to było. Zgłoszono raport i musimy dowiedzieć się trochę więcej o tym, co się stało” – powiedział BBC.

„W tej chwili wciąż zbieramy wszystkie dowody, więc nie ma sensu dalej spekulować”.

Przed incydentem zawodnicy Anglii ponownie podciągnęli kolana przed rozpoczęciem meczu, tak jak to zrobili w zeszłym tygodniu podczas wizyty w Budapeszcie przeciwko Węgrom.

Większy obraz

Pomimo niepowodzenia w wygraniu kampanii kwalifikacyjnej po raz pierwszy, Anglia pozostaje na dobrej pozycji, aby dotrzeć do Kataru w 2022 roku.

Trzy Lwy mają cztery punkty przewagi nad wicemistrzynią Albanią w grupie I i mogą zakwalifikować się na dwa mecze przed końcem października, jeśli wygrają oba mecze z Andorą i Węgrami i osiągną inne wyniki.

READ  Po pochowaniu w MSZ pojawia się skrytka ze zdjęciami z polskiego getta w Łodzi