Connect with us

Gospodarka

Superbike prosto z filmów science fiction

Published

on

Projektant Roman Dolżenko wymyślił koncepcję prawdziwego „superbike” przyszłości. Wyrenderowany model nasuwa skojarzenia z takimi dziełami science fiction jak „Tron”.

Motocykl Mimic został stworzony przy użyciu programu 3DS Max. Fotorealistyczny model przedstawia opływowy, futurystyczny pojazd wykonany z włókna węglowego. Główny nacisk kładziony jest na wielką dbałość artysty o szczegóły, który nie tylko uwzględnił indywidualną konstrukcję poszczególnych świateł LED, ale także wymodelował szorstkość niektórych materiałów lub specjalne wgłębienia na korpusie bezpośrednio nad kołami.

Głównym elementem sterującym koncepcji jest w pełni cyfrowa deska rozdzielcza składająca się z trójkątnego wyświetlacza. Pokazuje podstawowe dane, takie jak prędkość i poziom naładowania akumulatora, co dodatkowo sugeruje, że motocykl może być elektryczny.

Choć całość przypomina motocykle znane z najlepszych filmów science fiction, takich jak „Tron”, tajemnicą pozostaje mechanizm skręcania przednich kół, który został zbudowany z designerskim kokpitem. W rozmowie z InceptiveMind autor zapewnia jednak pracę, że całość została dokładnie przemyślana, a pojazd może poruszać się po drogach.

Oczywiście nie ma jeszcze mowy o produkcji takiego pojazdu, ale stylistyka Mimica może wskazywać na trend, jakim wkrótce podążą marki motocyklowe.

READ  Miedź osiągnęła najwyższy poziom od 2011 r., Ponieważ globalne ożywienie gospodarcze napędza metale
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *