Connect with us

Gospodarka

Superbike prosto z filmów science fiction

Published

on

Projektant Roman Dolżenko wymyślił koncepcję prawdziwego „superbike” przyszłości. Wyrenderowany model nasuwa skojarzenia z takimi dziełami science fiction jak „Tron”.

Motocykl Mimic został stworzony przy użyciu programu 3DS Max. Fotorealistyczny model przedstawia opływowy, futurystyczny pojazd wykonany z włókna węglowego. Główny nacisk kładziony jest na wielką dbałość artysty o szczegóły, który nie tylko uwzględnił indywidualną konstrukcję poszczególnych świateł LED, ale także wymodelował szorstkość niektórych materiałów lub specjalne wgłębienia na korpusie bezpośrednio nad kołami.

Głównym elementem sterującym koncepcji jest w pełni cyfrowa deska rozdzielcza składająca się z trójkątnego wyświetlacza. Pokazuje podstawowe dane, takie jak prędkość i poziom naładowania akumulatora, co dodatkowo sugeruje, że motocykl może być elektryczny.

Choć całość przypomina motocykle znane z najlepszych filmów science fiction, takich jak „Tron”, tajemnicą pozostaje mechanizm skręcania przednich kół, który został zbudowany z designerskim kokpitem. W rozmowie z InceptiveMind autor zapewnia jednak pracę, że całość została dokładnie przemyślana, a pojazd może poruszać się po drogach.

Oczywiście nie ma jeszcze mowy o produkcji takiego pojazdu, ale stylistyka Mimica może wskazywać na trend, jakim wkrótce podążą marki motocyklowe.

READ  Koronawirus. Samolot z Wuhan wylądował w Pyrzowicach. Sprzęt medyczny na pokładzie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *