Connect with us

technologia

SunLive – Śledź lot Świętego Mikołaja do Nowej Zelandii

Published

on

SunLive – Śledź lot Świętego Mikołaja do Nowej Zelandii

Aplikacje pogodowe i lotnicze śledzą postępy Świętego Mikołaja w tę Wigilię, gdy opuszcza on półkulę północną i stale udaje się do Nowej Zelandii, z szacowanym czasem przybycia po 23:00.

Jeśli chcesz zdobyć ciastka i mleko, masz jeszcze na to czas, a jednocześnie możesz mieć oko na to, ile czasu minie, zanim Święty Mikołaj wyląduje na dachu.

Elfy Świętego Mikołaja położyły dziś ostatnie poprawki na zabawkach, a obsługa naziemna przygotowała sanie. Wypolerowano również czerwony nos Rudolfa, który jest wyposażony w system antykolizyjny. Po zakończeniu pracy Mikołaj będzie gotowy do śledzenia na Flightradar24.com lub WeatherWatch.

2022 WeatherWatch Santa Tracker pokazuje teraz Świętego Mikołaja na jego trackerze.

Korzystając z najnowszego nawigatora radarowego, który WeatherWatch był w stanie zdobyć – i najnowszych map satelitarnych – zespół WeatherWatch może śledzić postępy Świętego Mikołaja do dziś do 23:00 – na żywo z aktualizacjami co godzinę!

Śledzenie Mikołaja WeatherWatch. Zdjęcie: WeatherWatch.

„Musimy wyłączyć radar o 23:00 ze względów bezpieczeństwa” – powiedział rzecznik WeatherWatch.

WeatherWatch zaprasza również dzieci i dorosłych do wysyłania wiadomości do Świętego Mikołaja, które zostaną opublikowane na ich stronie internetowej.

„Ze względu na ogromną liczbę wiadomości wysyłanych do Świętego Mikołaja, może wystąpić opóźnienie między wysłaniem wiadomości a naszym czasem opublikowania – ale robimy, co w naszej mocy, aby być na bieżąco i jak najszybciej otrzymać wiadomość jak to możliwe opublikuj!”

Mikołaja, w bezpośrednim locie do Nowej Zelandii. Zdjęcie: Flightradar24

Flightradar24 pokazuje drogę Świętego Mikołaja z jego saniami na bezpośredniej trasie do Nowej Zelandii. Wkrótce ma przekroczyć Fidżi w drodze na południe.

„Nasz lokalizator Świętego Mikołaja powraca w tym roku, aby śledzić wielkiego człowieka i jego renifery na całym świecie” – mówi rzecznik Flightradar24.

READ  Media - Lockheed Martin - Publikacje

„Otrzymaliśmy wiadomość od elfów z Flight Dispatch, że Mikołaj będzie jeździł na swoich saniach”.

Śledzący Flightradar24 ujawnia, że ​​samolot lecący z Melbourne do USA w Wigilię bezpiecznie ominął ścieżkę sań Świętego Mikołaja. Zdjęcie: Flightradar24.

Aby śledzić Świętego Mikołaja na Flightradar24, użyj łącza śledzenia lub wyszukaj SANTA, HOHOHO lub R3DNO53.

„W tym roku ponownie używamy śledzenia Świętego Mikołaja z połączeniem naziemnego i satelitarnego zasięgu ADS-B”, mówi rzecznik Flightradar24.

„Na szczęście Święty Mikołaj był w stanie zwiększyć zasięg swojego transpondera, używając poroża renifera jako dodatkowej anteny”.

Możliwe jest również śledzenie Świętego Mikołaja w 3D, klikając przycisk 3D w lewym dolnym rogu panelu informacji o locie w Internecie lub w aplikacji. Na podstawie przedstawionych planów lotu Święty Mikołaj miał opuścić Biegun Północny o godzinie 04:00 UTC 24 grudnia i udać się do pierwszych domów w Nowej Zelandii.

Według Flightradar24 sanie Świętego Mikołaja to unikalny 9-silnikowy Rangifer tarandus zarejestrowany jako HOHOHO (MSN 0001).

„Ma 1752 lata i jest najstarszym aktywnym samolotem na świecie” – mówi rzecznik Flightradar24. „Chociaż same sanie są stare, dziewiąta elektrownia została dodana kilka lat temu Zasady wykonywania lotów według wskazań przyrządów Wigilia z powodu mgły. Ten promienny nos w każdą Wigilię od 1939 roku wskazuje drogę Świętemu Mikołajowi.

„Ostatnio ściśle współpracowaliśmy z warsztatem Świętego Mikołaja, aby sanie były wyposażone w najnowszą technologię śledzenia.

„Kilka lat temu zainstalowano transponder ADS-B, który pozwala nam dokładnie śledzić pozycję Świętego Mikołaja i pomagać grzecznym małym dzieciom iść spać, zanim przyjedzie”.

Według Flightradar24, ICAO nadało oznaczenie typu SLEI, aby umożliwić Mikołajowi odprawę w kontroli ruchu lotniczego.

Miłego śledzenia i Wesołych Świąt wszystkim!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *