Connect with us

Gospodarka

Sukces gospodarczy Europy Środkowej jest zagrożony

Published

on

Sukces gospodarczy Europy Środkowej jest zagrożony

Dyrektor polityczny premiera Węgier ostrzega, że ​​jeśli wkrótce na Ukrainie nie zapanuje pokój, zagrożona jest podstawa sukcesu gospodarczego Europy Środkowej.

Chiny i USA mogą coś zyskać, opóźniając wojnę na Ukrainie, ale Europa z pewnością nie ma na tym nic do zyskania, Balázs Orbán, dyrektor polityczny premiera powiedział na Konserwatywnym Szczycie Towarzystwa Ladislava Hanusa w Bratysławie w poniedziałek.

Według Balázsa Orbána przedłużająca się wojna w Europie Środkowej doprowadzi do spadku gospodarczego, inflacji, kryzysu energetycznego i bezrobocia. „Podstawy sukcesu gospodarczego Europy Środkowej znikną” – ostrzegł, dodając, że bez ich sukcesu gospodarczego kraje te nie byłyby traktowane poważnie, a region stałby się nieistotnymi peryferiami.

„Perspektywa dla Europy Środkowej jest taka, że ​​za dziesięć lat dogonimy Zachód i zostawimy za sobą Europę Południową, a ta perspektywa jest zagrożona przez obecną sytuację”.

Balázs Orbán wskazał, że stanowisko Węgier jest takie, że zawieszenie broni i pokój muszą zostać osiągnięte jak najszybciej. Dodał, że niektóre rządy mogą brać pod uwagę inne czynniki, ale ostatecznie jest to imperatyw strategiczny, który zbliży do siebie kraje wyszehradzkie – Polskę, Węgry, Słowację i Czechy. „Kraje w regionie muszą być w stanie bronić się przed konfliktem militarnym na ich wschodzie, a wszystkie cztery kraje nadal muszą zwiększyć swoje zdolności wojskowe, aby to zrobić” – zauważył.

Powiązany artykuł

Dyrektor polityczny Viktora Orbána przedstawia strategię Węgier

Dyrektor polityczny Viktora Orbána przedstawia strategię Węgier

Budowa konserwatywnych sieci to kwestia strategiczna, a rząd liczy na przyjaciół Węgier, powiedział Orbán Balázs.Więcej

Polecane zdjęcie na Facebooku/Orbán Balázs

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *