Strzelec Rahul Jakhar zajmuje 5. miejsce na Paraolimpiadzie

35-letni Jakhar wycofał się na koniec siódmej serii w finale po drugich kwalifikacjach z wynikiem 576, z czego 284 w precyzji i 292 w szybkim teście.

PTI |

OPUBLIKOWANO 02 WRZEŚNIA 2021 13:11

Indyjski strzelec Rahul Jakhar zajął 5. miejsce w czwartkowej imprezie paraolimpijskiej P3 z 25-metrowym pistoletem SH1.

To zdecydowanie jego najlepszy występ na arenie międzynarodowej.

Sportowcy biorący udział w zawodach z pistoletem SH1 mają upośledzenie ręki i/lub nogi wynikające z amputacji lub urazu rdzenia kręgowego.

Drugi Indianin w walce, Akash, nie zakwalifikował się do finału po tym, jak zajął 20 miejsce w kwalifikacjach z wynikiem 551 (278 w Precyzji i 273 w Fast).

W mieszanym wydarzeniu biorą udział zarówno strzelcy płci męskiej, jak i żeńskiej, a pierwsza ósemka zakwalifikuje się do finału.

Chiński Xing Huang zdobył złoty medal z rekordem paraolimpijskim wynoszącym 27 w finale. Posiada również rekord świata 36, ​​który ustanowił podczas tego wydarzenia w 2018 roku.

Polak Szymon Sowiński zdobył srebro z 21, a Ukrainiec Oleksii Denysiuk w finale zdobył brąz z 20.

Indie zdobyły do ​​tej pory dwa medale w strzelaniu.

Pierwszym był bezprecedensowy złoty medal od Avani Lekhara w konkurencji wiatrówki na 10m SH1 kobiet.

Singhraj Adana zdobył później brąz w męskiej konkurencji 10m pistoletu pneumatycznego SH1.

Blisko

READ  Były bramkarz Premier League mógł zmienić nazwisko na Andy Waldowski i grać dla Polski