Connect with us

Świat

Strzelanina w Brazylii: co najmniej 3 zabitych i 11 rannych

Published

on

Strzelanina w Brazylii: co najmniej 3 zabitych i 11 rannychCNN

Według lokalnych władz co najmniej trzy osoby zginęły, a 11 zostało rannych w piątek po tym, jak uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do dwóch szkół w brazylijskim stanie Espirito Santo.

Ataki miały miejsce w małym miasteczku Aracruz, 50 mil na północ od stolicy stanu, Vitorii.

Podejrzany bandyta – który był widziany na nagraniu z monitoringu z bronią półautomatyczną, ubrany w mundur wojskowy i zakrytą twarz – został aresztowany przez policję. Podejrzany nie został jeszcze zidentyfikowany przez władze, ale lokalne media, w tym stowarzyszona z CNN CNN Brasil, poinformowały, że osoba ta ma 16 lat.

Gubernator Espirito Santo, Renato Casagrande, potwierdził w piątek na Twitterze: „Zespoły bezpieczeństwa dopadły napastnika, który tchórzliwie zaatakował dwie szkoły w Aracruz. Na znak żałoby po niepowetowanych stratach ogłosiłem trzydniową żałobę narodową. Będziemy nadal badać przyczyny i wkrótce otrzymamy nowe wyjaśnienia”.

Gubernator powiedział, że ataki miały miejsce w szkole Primo Bitti i centrum edukacyjnym Praia de Coqueiral.

W rozmowie z mediami minister bezpieczeństwa publicznego Marcio Celante powiedział, że policja uważa, że ​​podejrzany działał sam na podstawie nagrania z monitoringu, ale przyznał, że potrzebne są dalsze dochodzenia, aby dowiedzieć się więcej o incydentach.

Celante ujawnił również część tego, co pokazało wideo z monitoringu.

„Pierwszym przestępstwem było włamanie się do szkoły przez otwarcie kłódki. Miał dostęp do pokoju nauczycielskiego” – powiedział Celante, dodając, że „potem przeniósł się do innej szkoły, gdzie dokonał więcej poświęceń”.

Prezydent elekt Brazylii, Luiz Inacio Lula da SilvaNazwał to zdarzenie „absurdalną tragedią”.

„Z przerażeniem dowiedziałem się o atakach na szkoły Aracruz w Espirito Santo. Moja solidarność jest z rodzinami ofiar tej absurdalnej tragedii” – napisała Lula na Twitterze.

READ  Daniela Klette: Podejrzana członkini RAF zatrzymana po 30 latach

Okoliczni mieszkańcy gromadzą się przed komisariatem policji, w którym przetrzymywany jest podejrzany sprawca dwóch strzelanin w Aracruz.

„Moje wsparcie kieruję do gubernatora Casagrande w zbadaniu sprawy i zapewnieniu komfortu społecznościom otaczającym dwie dotknięte nią szkoły” – dodał.

Brazylijski minister Victor Godoy wraz z kolegami z rządu również złożył kondolencje.

„Moje kondolencje dla rodziców, krewnych i personelu Państwowej Szkoły Podstawowej i Średniej Primo Bitti oraz Centrum Edukacji Praia de Coqueiral w Aracruz. Zgłaszam moje odrzucenie tego przejawu przemocy” – napisał Godoy na Twitterze.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *