Connect with us

Nauka

Statek kosmiczny NASA we wtorek umieści próbkę asteroidy, aby zapobiec jej wyciekowi w kosmos

Published

on

Zespół misji otrzymał zdjęcia wysłane przez sondę w zeszły czwartek, które ujawniły, że głowica do pobierania próbek była pełna materiału powierzchniowego – do tego stopnia, że ​​klapa została otwarta przez skały, umożliwiając cząstkom ucieczkę w kosmos.

Zespół odwołał zaplanowane manewry dla statku kosmicznego, które zostałyby wykorzystane do oszacowania masy pobranej próbki. Jednak naukowcy są przekonani, że sonda zebrała się znacznie powyżej wymagań misji wynoszących 2 uncje lub 60 gramów.

Ze względu na sukces pobierania próbek, zespół pracował przez weekend nad przyspieszeniem przygotowań do przechowywania próbki, co pierwotnie zaplanowano na 2 listopada.

„Obfitość materiału, który zebraliśmy z Bennu, umożliwiła przyspieszenie naszej decyzji o składowaniu” – powiedział w oświadczeniu Dante Lauretta, główny badacz OSIRIS-REx na University of Arizona w Tucson. „Zespół pracuje teraz przez całą dobę, aby przyspieszyć harmonogram składowania, abyśmy mogli chronić jak najwięcej tego materiału przed powrotem na Ziemię”.

Głowica zbierająca zostanie umieszczona w kapsule powrotnej próbki statku kosmicznego, aby chronić materiał zebrany przez statek kosmiczny podczas jego krótkiego i historycznego, około 6-sekundowego lądowania na Bennu w zeszłym tygodniu.

To pierwsza misja NASA polegająca na wylądowaniu i pobraniu próbki z asteroidy, która wróci na Ziemię we wrześniu 2023 roku. .

Asteroida i statek kosmiczny znajdują się obecnie ponad 200 milionów mil od Ziemi. Powoduje to jednokierunkowe, 18,5-minutowe opóźnienie komunikacji między OSIRIS-REx a jego zespołem misyjnym na Ziemi.

Ze względu na to opóźnienie w zeszłym tygodniu statek kosmiczny działał autonomicznie podczas zbiórki. Ale składowanie to inna historia.

Ostrożnie

Każdy etap składowania próbki wymaga nadzoru i poleceń wysyłanych przez zespół. Zasadniczo za każdym razem, gdy sonda wykonuje krok, przesyła zespołowi dane i obrazy. Po ich otrzymaniu badacze oceniają postępy OSIRIS-REx i wysyłają kolejną komendę.

READ  Fale w strukturze czasu i przestrzeni dają nowe wskazówki co do kształtu czarnych dziur

Zapewni to, że głowica zbierająca zostanie umieszczona w kapsule z należytą starannością.

Nowe zdjęcia pokazują historyczne lądowanie statku kosmicznego NASA i zbieranie próbek na asteroidzie

Zespół szacuje, że ten proces składowania zajmie wiele dni, ale powinno to skutkować bezpiecznym przechowywaniem i zapieczętowaniem próbki, aby mogła wrócić na Ziemię.

Aby wspomóc ten proces, członkowie zespołu wykorzystają nową sekwencję obrazowania, która pomoże im obserwować wyciek materiału z głowicy zbierającej. Mogą również wykorzystać to, aby upewnić się, że uciekające cząsteczki nie spowodują przeszkody w składowaniu.

Statek kosmiczny wyruszy na Ziemię dopiero w marcu 2021 r., Kiedy asteroida znajdzie się w jednej linii z Ziemią, aby zapewnić bardziej oszczędną podróż do domu.

„Jestem dumny z niesamowitej pracy i dotychczasowych sukcesów zespołu OSIRIS-REx” – powiedział w oświadczeniu Thomas Zurbuchen, zastępca administratora w Dyrekcji Misji Naukowych NASA.

„Ta misja jest dobrze przygotowana do zwrócenia historycznej i znacznej próbki asteroidy na Ziemię, a oni zrobili wszystko, co trzeba, w przyspieszonym harmonogramie, aby chronić ten cenny ładunek”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *