Connect with us

technologia

Startup zajmujący się pozyskiwaniem wodoru zdobywa nagrodę za zrównoważony rozwój

Published

on

Startup zajmujący się pozyskiwaniem wodoru zdobywa nagrodę za zrównoważony rozwój

Firma Boson Energy, która produkuje wodór z odpadów nienadających się do recyklingu, niedawno zdobyła pierwsze miejsce w europejskim konkursie promującym wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju.

Zielony wodór jest uznawany za przyjazny dla środowiska nośnik energii, który może stanowić alternatywę dla paliw kopalnych, a nawet gazu ziemnego, ponieważ nie wytwarza dwutlenku węgla jako produktu odpadowego, a jedynie emituje parę wodną i ciepłe powietrze.

energia bozonu proponuje wykorzystanie łatwo dostępnej formy zasobów – odpadów nienadających się do recyklingu – do produkcji wodoru. Opracowana w Izraelu technologia izraelsko-szwedzko-polskiego startupu wykorzystuje gazyfikację do produkcji wodoru z odpadów nienadających się do recyklingu i biomasy w procesie, który z natury ma ujemny ślad węglowy, wychwytując tonę dwutlenku węgla na każdą tonę przetworzonych odpadów.

„Odpady są zawsze generowane i zawsze trzeba się z nimi uporać”, Liran Dor, CTO Boson Energy powiedział ISRAEL21c na początku tego roku.

„Chcieliśmy znaleźć sposób na wykorzystanie tego zasobu, ponieważ żyjemy w gospodarce ubogiej w zasoby. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że po naciśnięciu przełącznika nie jest już pewne, że zapala się światło”.

Za swoje rozwiązanie firma Boson Energy zdobyła pierwsze miejsce w produkcji wodoru we flagowym programie Tech Tour Sustainability22. wycieczka techniczna, niezależna europejska sieć łącząca inwestorów, przedsiębiorców i partnerów korporacyjnych, była gospodarzem wydarzenia online oraz w Essen w Niemczech w zeszłym miesiącu. Uhonorowano innowacje w różnych obszarach, takich jak odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna, rozwiązania cyfrowe i transport.

MOŻESZ BYĆ DOSTARCZONY BEZPOŚREDNIO NA SWOJĄ SKRZYNKĘ Z ISRAEL21c NEWS.

READ  NFT-Style House (pod parasolem prawa polskiego)
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *