Connect with us

Nauka

Start Delta IV Heavy: Jak oglądać start drugiej najpotężniejszej rakiety na świecie w czwartek

Published

on

Rakieta Delta IV Heavy służyła jako tło do projekcji 3D na przylądku Canaveral przed startem.

ULA

Aktualizacja: Uruchomienie zostało opóźnione o 24 godziny i zostanie podjęta w czwartek wieczorem.

Jedna z największych rakiet w dzisiejszym biznesie przygotowuje się do wystrzelenia z Cape Canaveral na Florydzie misja bezpieczeństwa narodowego dla US National Reconnaissance Officelub NRO.

Rakieta United Launch Alliance Delta IV Heavy przeniesie tajnego satelitę szpiegowskiego na orbitę w czwartek wieczorem i wczesnym rankiem w piątek. Start był pierwotnie zaplanowany na środę, ale zadzwonił dyrektor ds. Startów Lou Mangieri startu późnym wieczorem. Delta IV Heavy wykonała inne misje NRO, a także wysłała Sonda Parker Solar Probe w drodze, by zbadać nasze słońce.

Zdolność podnoszenia Delta IV Heavy obecnie ustępuje tylko SpaceX Falcon Heavy. Przypomina Falcona Heavy, z trzema wzmacniaczami rdzeni, które stanowią jego główny korpus.

W przeciwieństwie do Falcon Heavy, ULA nie próbuje wylądować swoimi dopalaczami Delta. Zamiast tego zostaną wydalone i wpadną do Oceanu Atlantyckiego.

Każde wystrzelenie rakiety trój-ciałowej o dużym udźwigu jest nadal do zobaczenia, a ULA będzie transmitować na żywo start, który można oglądać za pośrednictwem kanału na tej stronie.

Start zaplanowano na czwartek o 23:12 czasu pacyficznego (2:12 w piątek czasu Florydy).

Jeśli zdarzy ci się być na Florydzie, rakieta będzie widoczna z większej części stanu, gdy wznosi się w kierunku orbity, zgodnie z tym przewodnikiem graficznym dostarczonym przez ULA.

ula

ULA


Teraz gra:
Patrz na to:

Zobacz, jak rakieta SpaceX Falcon Heavy przybija historyczne lądowanie


4:34

READ  „Widziałem płacz Krystiana. To było straszne i wiedziałem, że to złe. ' - Atletyczny
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *