Connect with us

Świat

Stany Zjednoczone przygotowują się do rosyjskich cyberataków w miarę eskalacji konfliktu na Ukrainie. Tak mogłoby się udać

Published

on

Stany Zjednoczone przygotowują się do rosyjskich cyberataków w miarę eskalacji konfliktu na Ukrainie.  Tak mogłoby się udać
Ale teraz jak Rosja najeżdża Ukrainę i Stany Zjednoczone nakłada nowe sankcje Jeśli chodzi o Rosję, istnieją obawy, które mogą ulec zmianie. Rząd USA jest w stanie wysokiej gotowości na możliwość rozprzestrzenienia się konfliktu na cyberprzestrzeń, gdzie Rosja ma historię wykazywania swojej zdolności do powodowania znacznych zakłóceń i szkód.

Jeśli najnowsza historia jest jakąkolwiek wskazówką, istnieje wiele sposobów, w jakie rosyjscy hakerzy mogą zakłócać działania amerykańskich firm i ogółu społeczeństwa.

Niektóre z największych cyberataków na infrastrukturę amerykańską w ciągu ostatnich dwóch lat były powiązane z podejrzanymi rosyjskimi hakerami. Na liście znajduje się hack SolarWinds, który przeniknął do wielu agencji rządowych w 2020 roku, atak ransomware, który w zeszłym roku wymusił kilkudniowe zamknięcie jednego z największych rurociągów paliwowych w Ameryce, oraz kolejny atak na jednego z największych producentów mięsa na świecie, JBS.

Rosja była też wielokrotnie oskarżana o prowadzenie internetowych kampanii dezinformacyjnych wymierzonych w Stany Zjednoczone, w tym zwłaszcza o próby wtrącania się Wybory w USA i siej niezgodę. W tym tygodniu urzędnicy amerykańscy obwinili również rosyjski wywiad Szerzenie dezinformacji o Ukrainie.

Chociaż wielu ataków internetowych nie można bezpośrednio powiązać z państwem rosyjskim, panuje powszechne przekonanie, że hakerzy działają z błogosławieństwem Rosji, jak twierdzi Herb Lin, starszy naukowiec ds. polityki cybernetycznej i bezpieczeństwa w Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Współpracy z Uniwersytetu Stanforda. .

„Nie pracują bezpośrednio dla rosyjskiego rządu, ale działają zgodnie z zestawem zasad, które mówią:„ Rób, co chcesz… nie celuj w rosyjskie rzeczy, a my nie będziemy cię nękać ”- Lin powiedział CNN Business.

Przelew z Ukrainy

Ukraina już doświadczyła wielu cyberataków od początku konfliktu z Rosją, w tym jeden w środę, którego celem była strona internetowa parlamentu kraju, a także kilka banków i agencji rządowych.

Analitycy twierdzą, że nawet ukierunkowane cyberataki na Ukrainę mogą potencjalnie mieć reperkusje poza granicami kraju (zarówno fizyczne, jak i wirtualne). We wtorkowym raporcie analitycy S&P Global Ratings wskazali na „zwiększone ryzyko cyberataków na Ukrainę… które mogą mieć reperkusje dla firm, rządów i innych podmiotów w regionie i poza nim”.

READ  Szwedzka policja bada eksplozję w Göteborgu, trzy osoby na oddziale intensywnej terapii

Firmy na całym świecie współpracujące z organizacjami na Ukrainie muszą zachować szczególną ostrożność, dodali analitycy, „ponieważ połączenia z ukraińskimi systemami mogą służyć jako podpora do innych celów”.

cele wojskowe

Lin powiedział, że nawet jeśli rosyjscy hakerzy nie atakują bezpośrednio amerykańskich firm, uzależnienie Ukrainy od zagranicznej technologii może stanowić poważne problemy dla Stanów Zjednoczonych.

„Na przykład Ukraina nie ma własnych satelitów szpiegowskich, więc skąd bierze swoje obrazy szpiegowskie? Pobiera je z komercyjnych satelitów”, powiedział Lin, chociaż niektóre firmy stojące za tymi komercyjnymi satelitami mogą mieć siedzibę w Stanach Zjednoczonych. „To oczywiste miejsce, w które można by się spodziewać rosyjskich cyberataków. A to tylko jeden przykład tego, co może być możliwe”.

Lin dodał, że jeśli konflikt na Ukrainie będzie dalej eskalować, „wszystkie te rzeczy w Stanach Zjednoczonych, które bezpośrednio wspierają ukraińską machinę wojskową, staną się celem dla Rosjan”.

cele krajowe

Jak pokazały poprzednie precedensy, rosyjscy cyberprzestępcy wydają się coraz częściej atakować amerykańską infrastrukturę na dużą skalę – a konsumenci, pomimo wynikających z tego zakłóceń w ich własnym życiu, są ograniczeni w tym, co mogą z tym zrobić.

Dla osób najważniejszą obroną jest zabezpieczenie Wszystkie potencjalne luki w Twoich urządzeniach są załataneczy to poprzez aktualizacje oprogramowania, czy dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które oprócz hasła wykorzystuje kod z urządzenia zewnętrznego lub aplikacji.
Mówi się, że Departament Sprawiedliwości kładzie większy nacisk na zapobieganie cyberprzestępczości, nawet jeśli oznacza to zagrożenie aresztowaniami

Prawdopodobnie ciężar przygotowań spoczywa na sektorze publicznym i prywatnym. Lin zauważa, że ​​amerykański system bankowy może być szczególnie narażony na ataki, ponieważ sankcje Bidena mają na celu sparaliżowanie rosyjskiego systemu finansowego, czyniąc amerykańskie banki dojrzałym celem odwetu – zwłaszcza jeśli USA starają się powstrzymać Rosję przed globalnym odcięciem sieci finansowych.

READ  Ukraina z zadowoleniem przyjmuje potępienie przez ONZ uprowadzeń dzieci przez Rosję

Administracja Bidena skupiła się w ostatnich miesiącach na wzmocnieniu amerykańskiej cyberobrony w celu ochrony przed atakami z zagranicy, w tym agencji rządowych i dużych korporacji. Ale zawsze są słabości i wystarczy kontuzja.

„Czy ty? [cyberattackers] czy masz większe trudności z odniesieniem sukcesu? Tak, ale problem polega na tym, że ich nie widzimy” – powiedział Lin. „Powiedzmy, że udaje im się co dziesiąty, a nie co piąty. To wciąż jeden na dziesięciu, nikt nie zauważa innych, którym się nie powiodło”.

— Sean Lyngaas z CNN i Julia Horowitz przyczynili się do powstania tego raportu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *