Connect with us

Świat

STANY ZJEDNOCZONE. Joe Biden oficjalnie zaczyna przejmować władzę

Published

on

  • W liście do Bidena Emily Murphy, która konsekwentnie odmawiała uznania zwycięstwa Biden w wyborach, podkreśliła, że ​​nie widzi już przeszkód w rozpoczęciu procesu przekazania władzy nowemu rządowi
  • Agencja General Service, której kieruje rządem Stanów Zjednoczonych, „zajęła stanowisko, że Joen Biden jest zwycięzcą wyborów prezydenckich”.
  • Prezydent Donald Trump poprosił swój zespół prawników o współpracę z zespołem Bidena
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Donald Trump zatwierdza proces przejęcia Joe Bidena

Emily Murphy, dyrektor General Services Administration, napisała w liście, że administracja Trumpa zapewnia federalne fundusze dla prezydenta elekta Joe Bidena na objęcie urzędu prezydenta.

Decyzja Murphy’ego, która kilka dni po wyborach nie zapewniła finansowania zespołowi Joe Bidena, wpłynęła na pełne relacje z bieżących działań administracji w walce z koronawirusem.

Donald Trump zgodził się na ten ruch w swoim krótkim oświadczeniu na Twitterze:

„Chciałbym podziękować Emily Murphy z GSA za jej niezachwiane oddanie i lojalność wobec naszego kraju. Była nękana, zastraszana i maltretowana – i nie chcę, aby to się przytrafiło jej, jej rodzinie lub pracownikom GSA. Nasza sprawa jest trudna, będziemy kontynuować dobrą walkę i myślę, że wygramy! Mimo to, w najlepszym interesie naszego kraju, polecam Emily i jej zespołowi zrobienie tego, co należy zrobić w sprawie oryginalnych protokołów i powiedziałem mojemu zespołowi, że powinien zrobić to samo ”- napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.

Wybory w USA. Trump wciąż walczy

Mimo to Trump wyraźnie odmówił przyznania się do porażki w wyścigu w Białym Domu. W tym starciu Biden zdobył 306 głosów w kolegium elektorów, a obecny prezydent 232.

Trump nadal upiera się, że wygrał wybory „z wielką przewagą” i bez żadnych dowodów wymienił informacje na temat różnych spisków, które zakładają powszechne oszustwa wyborcze.

READ  Spotkanie z premierem dobiegło końca. Blokujesz od środy?

Adwokaci Trumpa, w tym były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, złożyli pozwy w wielu kluczowych stanach, które pomogły Bidenowi uzyskać przewagę w wyborach. Zdecydowana większość tych roszczeń została odrzucona przez sądy.

Niektóre z tych procesów dotyczyły prób zablokowania certyfikacji i ostatecznej certyfikacji wyników wyborów w niektórych stanach. List Emily Murphy jest następstwem ostatnich błędów Trumpa w odwróceniu wyniku wyborów, w tym kolejnej straty w kluczowych stanach, takich jak Pensylwania, Georgia i Michigan.

Murphy podkreśliła w swoim liście do Joe Bidena, że ​​jej decyzja uwolni ponad 7 milionów dolarów z funduszy federalnych na rozpoczęcie przejęcia.

„Dzisiejsza decyzja jest niezbędnym krokiem w stawianiu czoła wyzwaniom naszego kraju, w tym walce z pandemią i przywróceniu gospodarki” – powiedział w oświadczeniu zespół Joe Bidena, któremu powierzono zadanie skoordynowania kroków przed objęciem władzy.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *