Connect with us

Najważniejsze wiadomości

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI. Trump atakuje najlepszego lekarza w kraju. „Ludzie mają dość słuchania idiotów”

Published

on

79-letni Anthony Fauci od ponad 35 lat jest dyrektorem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Stanów Zjednoczonych. Pracował dla sześciu prezydentów USA. W styczniu tego roku. Donald Trump nazwał go członkiem specjalnie utworzonego zespołu, który koordynuje krajowe wysiłki w walce z koronawirusem.

Fauci udzielił wywiadu CBS, w którym powiedział, że “absolutnie nie był zaskoczony” tym Donald Trump zachorował na COVID-19. Argumentowano za tym, organizując kampanie wyborcze z dużą publicznością, niewielkim dystansem społecznym i kwestionując stosowanie masek przed wystąpieniem objawów choroby.

„Nie pozwolono mi wystąpić w wielu, wielu mediach, o które zostałem poproszony” – powiedział Fauci w wywiadzie dla CBS. Przyznał też, że od wybuchu pandemii otrzymał kilka anonimowych gróźb i że jego rodzina była prześladowana.

„Fauci to miły człowiek” – powiedział Donald Trump. – Pozwolimy mu robić, co chce. Uwielbia występować w telewizji. Ale miał wiele złych rad. Powiedział, że nie powinien nosić masek, żeby nie walczyć z Chinami – dodał. Na pytanie, dlaczego go wtedy nie zwolni, Trump odpowiedział: „Nie chce, bo pracuje tu przez 350 lat”.

Inne oświadczenie Donalda Trumpa dotyczące Fauci spotkało się z szerszym odzewem. – Fauci jest katastrofalny. Ludzie mają dość słuchania go i tych wszystkich idiotów. Każdy, kto się mylił, powiedział Trump.

Na dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi w sondażach Donald Trump wyraźnie przegrywa z Joe Bidenem. Traci też w badaniu koronawirusa – aż 67 proc. Amerykanie ufają Anthony’emu Fauci w walce z pandemią, podczas gdy tylko 26 proc. to samo mówi o prezydencie USA.

READ  Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki w Kancelarii Prawa i Sprawiedliwości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *