Connect with us

Nauka

Stanford przeprasza lekarzy po wybuchu protestów z powodu nieudanego wprowadzenia szczepionek

Published

on

Protesty wybuchły w piątek w Stanford University Medical Center Hospital w Kalifornii, gdzie lekarze z pierwszej linii i stypendyści zorganizowali strajk z frustracji z powodu nieudanej dystrybucji szczepionki Covid-19 w szpitalu.

“Pierwsza w pokoju! Z tyłu kolejki!” krzyczeli, zgodnie z film opublikowany na Twitterze.

Demonstranci oskarżyli centrum medyczne o priorytetowe traktowanie starszych lekarzy i innych pracowników medycznych, którzy nie kontaktują się bezpośrednio z pacjentami, nad pracownikami o najwyższym ryzyku zarażenia Covid-19 od pacjentów.

„Przyjechaliśmy tutaj, gdy dowiedzieliśmy się, że tylko siedmiu z 1349 mieszkańców zostało wybranych do pierwszej fali szczepień” – powiedział Charles Marcus, mieszkaniec trzeciego roku Obszar zatoki NBC.

Stanford przedstawił plan wprowadzenia szczepionek na początku tego tygodnia, mówiąc, że szczepionki będą dostępne od piątku i zostaną podane w pierwszej kolejności pracownikom służby zdrowia, którzy „zapewniają bezpośrednią opiekę i obsługę pacjentów, tych, którzy są najbardziej narażeni na kontakt z COVID-19 i tych, którzy mają podwyższony poziom ryzyko powikłań choroby ”.

Tak się nie stało, mówili demonstranci. Zamiast tego zastosowano algorytm do wybrania 5000 pracowników, którzy będą pierwsi w kolejce, zgodnie z badanie opublikowane przez ProPublica. Algorytm nie uwzględnił mieszkańców, którzy nie mieli przypisanej „lokalizacji” w szpitalu, aby dodać je do obliczeń.

W rezultacie rezydenci, którzy są uważani za lekarzy najniższej rangi, ale którzy bardzo blisko współpracują z pacjentami, zostali wykluczeni z pierwszej rundy szczepionek.

W liście do swoich kolegów dyrektorzy medyczni ze Stanford powiedzieli, że „naprawdę przepraszają” za plan dystrybucji szczepionek i pracują nad poprawioną wersją.

„Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność i gorąco przepraszamy wszystkich. W pełni zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy byli działać szybciej, aby naprawić błędy, które doprowadziły do ​​wyniku, którego nie przewidzieliśmy. Jest nam naprawdę przykro” – powiedzieli w liście podpisanym przez prezesi i dyrektorzy generalni Stanford Health Care i Stanford Children’s Health, a także dziekan i naczelni lekarze szkoły medycznej.

READ  Gdybym był Dylanem Groenewegenem, trudno byłoby wrócić do stada - mówi Caleb Ewan

„Zdajemy sobie sprawę z rozczarowania i niepokoju, jakie to spowodowało, i doceniamy tych, którzy przedstawili nam te obawy” – napisali w liście. „Bardzo cenimy każdego członka naszej społeczności oraz ogromny wkład, jaki wnosisz w naszą misję każdego dnia – zwłaszcza w tym szczególnie trudnym roku”.

Podobny incydent miał miejsce w szpitalu w Los Angeles, gdzie dyrektor ds. Marketingu i jego żona, którzy nie spełniają hrabstwowych wytycznych dotyczących ustalania priorytetów szczepień, otrzymali w tym tygodniu dawki. Urzędnicy zdrowia publicznego hrabstwa Los Angeles powiedzieli, że prowadzą dochodzenie.

Piątkowe demonstracje w Stanford zakończyły bolesny tydzień dla Kalifornii, która szybko staje się centrum pandemii koronawirusa w USA

Gov. Gavin Newsom uruchomił program „masowych ofiar śmiertelnych” w tym tygodniu w odpowiedzi na oszałamiającą liczbę przypadków Covid-19 w stanie i niedobory łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Obejmował zamawianie 5000 worków na zwłoki i dziesiątki ciężarówek-chłodni, które pomagają przytłaczającym szpitalom i kostnicom.

„Na końcu tunelu jest światło, ale wciąż jesteśmy w tunelu” – powiedział na konferencji prasowej we wtorek, odnosząc się do wprowadzenia szczepionek. „A to oznacza, że ​​przechodzimy przez chyba najbardziej intensywny i pilny moment od początku tej pandemii”.

W czwartek urzędnicy zdrowia publicznego ogłosili rekordową liczbę 379 zgonów. W ciągu ostatnich pięciu dni było ponad 1000 zgonów, aw ciągu zaledwie dwóch dni w tym tygodniu ponad 100 000 nowo potwierdzonych przypadków, Podała Associated Press.

Regionalne nakazy pobytu w domu obowiązują w hrabstwach najbardziej dotkniętych pandemią, w tym w Dolinie San Joaquin, całej południowej Kalifornii oraz w większych obszarach Sacramento i Bay.

Zarówno Południowa Kalifornia, jak i Dolina San Joaquin zgłosiły, że pojemność OIOM wynosi 0%. W całym stanie jest dostępnych tylko 1234 łóżek na OIOM-ie, według najnowszych danych opublikowanych przez urzędników służby zdrowia.

„Nie mam zamiaru tego robić: jesteśmy miażdżeni” – powiedział dziennikarzom dr Brad Spellberg, główny lekarz w Centrum Medycznym hrabstwa Los Angeles na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. „Hrabstwo LA zmierza teraz w kierunku stania się epicentrum pandemii”.

READ  Urzędnicy potwierdzają pierwszą epidemię COVID-19 w szkołach publicznych hrabstwa Carroll - CBS Baltimore

W piątek Kalifornia zgłosiła ponad 41 000 nowych przypadków. Stan odnotował ponad 1,7 miliona potwierdzonych przypadków koronawirusa od początku pandemii, więcej niż jakikolwiek inny stan w kraju, zgodnie z NBC News się liczy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *