Connect with us

Nauka

Spotkanie Wspólnego Komitetu Konsultacyjnego ds. Edukacji Mniejszości Narodowej Polski na Ukrainie i Edukacji Mniejszości Narodowej Ukrainy w Polsce

Published

on

Spotkanie Wspólnego Komitetu Konsultacyjnego ds. Edukacji Mniejszości Narodowej Polski na Ukrainie i Edukacji Mniejszości Narodowej Ukrainy w Polsce

Dziś jest 27 października tego roku. Minister spraw zagranicznych MEiN Dariusz Piontkowski przewodniczył IV posiedzeniu Wspólnego Komitetu Konsultacyjnego ds. Edukacji Mniejszości Narodowej Polski na Ukrainie i Edukacji Mniejszości Narodowej Ukrainy w RP. Delegacji ukraińskiej przewodniczyła pani Vera Rohova, wiceminister edukacji i nauki Ukrainy.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ambasady Ukrainy w Warszawie, Mniejszości Narodowej Polski na Ukrainie oraz Mniejszości Narodowej Ukrainy w Polsce.

Głównym tematem spotkania były negocjacje projektu umowy dwustronnej w sprawie edukacji mniejszości narodowych. Ponadto omówiono stan i perspektywy rozwoju oświaty mniejszości narodowych, odpowiednio Polaków na Ukrainie i Ukraińców w Polsce.

Wspólny Komitet Doradczy ds. Oświaty Mniejszości Narodowej RP na Ukrainie oraz Oświaty Ukraińskiej Mniejszości Narodowej w Rzeczypospolitej Polskiej został powołany na mocy porozumienia między Ministerstwem Edukacji Narodowej RP a Ministerstwem Oświaty i Nauki Ukrainy o współpracy w dziedzinie edukacji od 2015 roku.

READ  Symulacja ujawnia, jak mogłaby wyglądać ciemna materia, gdybyśmy mogli ją zobaczyć
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *