Connect with us

Gospodarka

Spotkanie Biden z 82 Dywizją Powietrznodesantową w Polsce

Published

on

Spotkanie Biden z 82 Dywizją Powietrznodesantową w Polsce
Kobieta patrzy na puste półki w supermarkecie w Moskwie, 23 marca. (Vlad Karkov/SOPA Images/LightRocket/Getty Images)

Rząd USA uważa, że ​​nadal „zachowuje zdolność” do nakładania na Rosję innych kosztów pozamilitarnych, takich jak dodatkowe sankcje, w związku z niesprowokowaną inwazją Kremla na Ukrainę, powiedział dziennikarzom w piątek Air Force One doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, Jake Sullivan.

„Uważamy, że nadal jesteśmy w stanie nałożyć na Rosję dodatkowe koszty, które nie są wyłącznie kosztami wojskowymi” – powiedział Sullivan. „Uważamy, że istnieją oczywiście dalsze środki, aby dokręcić śrubę sankcji i będziemy je stale kontrolować”.

„Wierzymy, że sankcje będą coraz bardziej naciskać i ograniczać rosyjską gospodarkę, rosyjską machinę wojenną, w sposób, który ukształtuje jej myślenie w miarę postępów. A to podważy ich zdolność do odgrywania agresywnej roli w świecie, tak jak robili to w minionych latach” – dodał.

Sullivan podkreślił również wagę egzekwowania ogłoszonych wcześniej sankcji.

„Myślę jednak, że ten punkt dotyczący egzekwowania jest naprawdę kluczowy, ponieważ w nadchodzącym okresie głównym celem Rosji z ekonomicznego punktu widzenia będzie znalezienie sposobu na obejście lub zniesienie nałożonych sankcji. A zablokowanie tych dróg będzie miało kluczowe znaczenie dla tworzenia efektów nakładania kosztów i kształtowania myślenia na Kremlu” – powiedział Sullivan.

Zapytany o obawy dotyczące obalania sankcji i spowodowania, że ​​Rosjanie umocnią się za prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Sullivan przyznał, że rząd rosyjski będzie próbował forsować tę narrację, ale USA wierzą, że Rosjanie będą w stanie „połączyć kropki”. „

„Pod koniec dnia Rosjanie zadają bardziej fundamentalne pytanie, dlaczego tak się stało i jak to się stało, i wierzymy, że pod koniec dnia będą w stanie połączyć kropki” – powiedział Sullivan.

Zapytany, czy Stany Zjednoczone są gotowe na zastosowanie sankcji wtórnych, Sullivan nie wykluczył takiej możliwości, mówiąc, że Stany Zjednoczone były gotowe wyznaczyć każdą osobę lub podmiot „który podejmuje systematyczne wysiłki w celu osłabienia lub obejścia, a narzędzia te są w tym momencie dobrze zrozumiane przez firmy i kraje na całym świecie.”

READ  Barclays ostrzega, że ​​niepełny parytet euro, PKB spadnie o 5 punktów procentowych, jeśli Rosja zakręci kurki gazowe

„Jesteśmy gotowi ich użyć, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział Sullivan.

Mówiąc o oleju, Sullivan powiedział, że rząd rozważa „różne środki”, które może podjąć z sojusznikami w celu rozwiązania problemu cen ropy i powiedział, że był to kluczowy temat rozmowy, kiedy Biden spotkał się z sojusznikami z G7.

Sullivan nie wdawał się w szczegóły, ale zasugerował, że środki zostaną wkrótce ogłoszone, mówiąc: „Nie zamierzam kraść piorunów rządowi w tej sprawie”.

„To był wielki temat rozmowy. Jeśli chodzi o narzędzia, jakie mamy do dyspozycji, aby poradzić sobie z globalnymi cenami ropy i bez szkody dla rządu, przyglądamy się różnym działaniom, które możemy podjąć i na razie to zostawię” – powiedział Sullivan.

Allie Malloy z CNN zapewniła reportaż do tego postu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *