Sports Digest: Clemons zbierają Maine Celtics, aby wygrać Long Island

KOSZYKÓWKA

Chris Clemons miał 26 punktów, 12 zbiórek i osiem asyst, gdy Maine Celtics odrobili sobie piłkę pewnego wieczoru po tym, jak zakończyli swoją zwycięską passę w siedmiu meczach, wygrywając 111-99 z Long Island Nets w piątek wieczorem na Portland Expo.

Long Island pokonało Maine 97:95 w dogrywce w czwartek wieczorem, pierwsza porażka Celtics od 12 listopada.

Jaysean Paige prowadził Maine z 29 punktami i sześcioma zbiórkami, podczas gdy Juwan Morgan dodał 20 punktów i siedem zbiórek. Theo Pinson miał 12 punktów, a Asante Gist dodał 11.

Bryce Brown miał 26 punktów, a Josh Gray 21 dla Long Island.

TENIS

Zardzewiały Rafael Nadal rozegrał swój pierwszy mecz od ponad czterech miesięcy w piątek i przegrał w setach z Andym Murrayem na turnieju pokazowym w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przewlekła kontuzja stopy 20-krotnego mistrza Wielkiego Szlema zmusiła go do pominięcia ostatnich miesięcy tego sezonu. Nadal nie startował od początku sierpnia, kiedy przegrał z Lloydem Harrisem w Waszyngtonie. Brakowało mu Wimbledonu, Igrzysk Olimpijskich w Tokio i US Open.

KŁAMAĆ

OLIMPIA: Międzynarodowa Federacja Luge zmieniła niektóre zasady kwalifikacji do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, głównie dlatego, że wiele drużyn i biegaczy zostało zmuszonych do korzystania z pożyczonego sprzętu w ostatnich tygodniach.

Zamiast wykorzystywać wyniki siedmiu wyścigów Pucharu Świata do 10 stycznia w celu ustalenia, w jaki sposób zostaną rozłożone pozycje startowe między różne narody, stowarzyszenie postanowiło wyeliminować teraz trzy najgorsze pozycje dla każdego suwaka i odpowiednio je przeliczyć.

Może to być duży impuls dla niektórych sportowców, którzy zmagali się z problemami w ciągu ostatnich kilku tygodni bez posiadania zwykłego sprzętu. Prawie trzy tuziny pudeł z wyposażeniem – w tym kilka sań, które zazwyczaj są dopasowane do indywidualnych preferencji każdego slidera – nie wyjechały z Chin po trzech tygodniach treningów tej jesieni, zmuszając niektórych sportowców do udziału w kolejnych trzech Pucharach Świata. wydarzenia bez normalnego sprzętu.

READ  Ukraińscy uchodźcy w Polsce otrzymują pomoc na traumę, której nie widać - zdrowie psychiczne

Na zmianach zasad mogą skorzystać także sportowcy, którzy przegapili wyścigi i nie byli w stanie zebrać punktów. Amerykańska weteranka olimpijska Emily Sweeney, była mieszkanka Falmouth, opuściła dwa wyścigi Pucharu Świata w Rosji; Jest aktywnym żołnierzem armii amerykańskiej, ale nie mogła uczestniczyć w wyścigach na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014, ponieważ przepisy wojskowe zabraniają podróżowania do Rosji.

PIŁKA NOŻNA

MĘŻCZYŹNI Z USA: Napastnik Jordan Morris prawdopodobnie rozegra swój pierwszy mecz reprezentacji USA od ponad dwóch lat, kiedy Amerykanie zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną na wystawie w sobotę.

Morris, 27-letni napastnik Seattle Sounders, zerwał lewe więzadło krzyżowe 20 lutego podczas wypożyczenia z Seattle do Swansea, trzy lata po zerwaniu prawego więzadła krzyżowego. Wrócił na boisko 1 listopada dla Sounders i wystąpił w trzech meczach klubowych.

Obrońca Aaron Long raczej nie zagra. Długo zerwał prawe ścięgno Achillesa z New York Red Bulls 15 maja i od tego czasu nie pojawił się w grze.

NIEMCY: Robert Lewandowski zdobył w piątek kolejny stary rekord od gwiazdy Bayernu Monachium Gerda Müllera.

Polski gwiazdor strzelił swojego 43. gola w tym roku w Bundeslidze, dzięki czemu Bayern wygrał 4:0 z Wolfsburgiem i przyćmił poprzedni rekord bramek w roku kalendarzowym ustanowiony przez Müllera w 1972 roku.

ANGLIA: Menedżerowie Premier League spotkają się w poniedziałek, aby omówić pogarszającą się sytuację związaną z COVID-19, która już w ten weekend wymazała połowę meczów i wykluczyła gwiazdy.

Epidemie klubów podkreślają pogarszający się stan zagrożenia zdrowia w Wielkiej Brytanii, gdy rozprzestrzenia się wariant Omicron. Opinie na temat tego, jakie kroki należy podjąć, były szerokie. Niektórzy menedżerowie twierdzą, że grę należy przerwać i odwoływać się do uczciwości. Inni twierdzą, że gry powinny być kontynuowane.

FRANCJA: Masowa przemoc doprowadziła do przerwania meczu pucharowego Francji między Lyonem a Paris FC w przerwie, gdy wynik wynosił 1-1.

READ  Słoweńscy aktywiści witają premierów Węgier i Polski wyzywającym tęczowym protestem

Początek drugiej połowy na Stade Charlety w Paryżu został opóźniony o około 50 minut, gdy władze stadionu ogłosiły przez głośniki przerwanie meczu.

W przerwie kibice rzucali pochodnie, pole było najeżdżane, a na trybunach wybuchły walki.

JEŹDZIĆ NA NARTACH

MISTRZOSTWA ŚWIATA: Były zwycięzca klasyfikacji generalnej Aleksander Aamodt Kilde kontynuował norweski sukces na trasie Saslong, odnosząc zwycięstwo w męskiej supergigantce w Selva di Val Gardena we Włoszech.

Austriacy narciarze Matthias Mayer i Vincent Kriechmayr zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

• Szwajcarska narciarka Lara Gut-Behrami uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i opuści kolejne cztery wyścigi Pucharu Świata we Francji, powiedział jej zespół.

Gut-Behrami, dwukrotny złoty medalista Pucharu Świata, wygrał w sobotę Supergigant w szwajcarskim St. Moritz i jest czwarty w klasyfikacji generalnej, za Mikaelą Shiffrin.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po wysłaniu e-maila z kontem wyślemy e-mail z kodem resetowania.