Connect with us

Zabawa

Spodenki POV ujawniają skład filmów dokumentalnych na sezon 5

Published

on

POV Shorts rozpoczyna swój piąty sezon 7 listopada z 11 dokumentami poruszającymi takie tematy, jak sztuka, wolność słowa, niepełnosprawni Amerykanie, historie międzypokoleniowe i związki po drodze.

Zestawione w sześć 30-minutowych odcinków, POV Shorts będą dostępne na PBS i transmitowane na POV.org oraz w aplikacji PBS Video. Sezon kończy się 19 grudnia. Prawie dwie trzecie filmów sezonu wyreżyserowali czarnoskórzy filmowcy, a ponad 80% wyreżyserowały kobiety.

„Ponieważ piąty sezon „POV Shorts” jest niezwykłym kamieniem milowym, serial jest dobrze reprezentowany przez te wybitne historie i filmowców” – powiedział Opal H. Bennett, współproducent POV. „To eklektyczna grupa odcinków, niektóre zorientowane na występy, inne animowane, a jeden skupiający się na rodzinnym mieście POV – Nowym Jorku – i wszystkie przekazują unikalny światopogląd każdego filmowca”.

Pierwszym filmem krótkometrażowym piątego sezonu jest 24-minutowy film Zamknij się i maluj w reżyserii Titusa Kaphara i Alexa Malisa. Film opowiada o Kapharze, malarzu, który w obliczu żarłocznego rynku sztuki, próbując uciszyć swój aktywizm, traktuje film jako medium.

Inne ważne wydarzenia sezonu to światowa premiera studenckiego filmu „Zadzwoń do mnie, kiedy nie wychodzę z domu” w reżyserii Sanjny Selvy, opowiadającego o dwóch ukraińskich siostrach rozdzielonych dystansem i wojną, oraz „Mein Duduś” Toma Krawczyka, opowiadający o polskiej matce z Syndromem Pustego Gniazda wychowującego małą wiewiórkę oraz Szczęściem to 4 miliony funtów Weixi Chen i Kai Wei, opowiadającym o idealistycznej młodej dziennikarce z Pekinu, która gra największego chińskiego spekulanta na rynku nieruchomości. Zarówno My Dudus, jak i Happiness Is 4 Million są wydawane wspólnie przez POV Shorts i The New York Times Op-Docs.

Innym wspólnym wydawnictwem jest Chilly i Milly Williama D. Caballero, krótkometrażowa animacja o matce filmowca, jej chronicznie chorym mężu i sile nieśmiertelnej miłości. Zdobywca nagrody jury na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych PBS w 2022 roku, film krótkometrażowy będzie dostępny w POV Shorts i Latino Public Broadcasting.

READ  Każdy program telewizyjny, film i oryginał, które trafią na Netflix w tym tygodniu (10 stycznia)

„Dobrze gramy z dystrybutorami wyłącznie cyfrowymi, takimi jak The New Yorker i The New York Times Op-Docs”, powiedział Bennett różnorodność w styczniu. „Z naszego punktu widzenia to większa ekspozycja i szersza publiczność dla filmowców. Oznacza to również wielokrotne tantiemy za ten sam tytuł, co jest wielką sprawą dla twórcy krótkich filmów dokumentalnych”.

Podobnie jak HBO, PBS, firma stojąca za POV Shorts, od dziesięcioleci dystrybuuje krótkie formy literatury faktu. POV Shorts został wydany w 2018 roku i otrzymał dwie nominacje do Oscara za swoje krótkie filmy dokumentalne. „Aguilas” i „A Broken House”, dwa „krótkie filmy POV” dystrybuowane przez The New Yorker, znalazły się na krótkiej liście kandydatów do Oscara w zeszłym sezonie.

POV Shorts ma w swoim katalogu blisko 40 tytułów. Pasmo współpracuje z głównymi dystrybutorami cyfrowymi w krótkiej formie, takimi jak Field of Vision i Condé Nast. „POV Shorts” były pokazywane na najważniejszych festiwalach filmowych, w tym Sundance, South by Southwest Tribeca, Hot Docs, DOC NYC, Palms Springs International ShortFest i True/False.

Spodenki POV w sezonie 5:

„Zamknij się i maluj”
Reżyseria: Titus Kaphar, Alex Malis/producenci: Matt O’Neill, Perri Peltz, Chloe Gbai
24 minuty | Stany Zjednoczone | 2022.
Data premiery: 7 listopada

„Zadzwoń w każdej chwili, nie wychodzę z domu”
Reżyser/producent: Sanjna Selva/producenci: Judith Helfand, Ed Robbins
11 minut | Stany Zjednoczone | 2022
Dwie siostry Ukrainki – jedna niedawno wyemigrowała na Brooklyn, druga do oblężonej wojną Odessy – tęsknią za ponownym połączeniem się i zapamiętaniem swojej ojczyzny.
Data premiery: 14 listopada

„pływak wolności”
Reżyser: Olivia Martin-McGuire/Producenci: Brooke Silcox, Ron Dyens
15 minut | Australia/Francja/Wielka Brytania/Hongkong | 2022
Historia niebezpiecznej podróży dziadka z Chin do Hongkongu, która jest równoznaczna z poszukiwaniem nowej wolności przez jego wnuczkę.
Data premiery: 14 listopada

READ  Powracający ojciec wojskowy zaskakuje syna w szkole w Middletown

– Jesteś na dole?
Reżyser/producenci: Juan Matos, Dennis Scholl
12 minut | Stany Zjednoczone | 2022
Portret życia i twórczości jamajskiego nowojorczyka i artysty wizualnego Michaela Richardsa, podkreślający jego potężnego rzeźbiarza i pięknego ducha.
Data premiery: 21 listopada

„Wszyscy kierowcy”
Reżyser/producent: Victor Dias Rodrigues/producent: Branton Choi
12 minut |USA| 2021
Metro sprawia, że ​​Nowy Jork tętni życiem, ale poruszanie się po mieście to nieustanna walka dla niepełnosprawnych nowojorczyków.
Data premiery: 21 listopada

„Szczęście to 4 miliony funtów”
Reżyser: Weixi Chen, Kai Wei/producent: Hao Wu
24 minuty | Chiny/USA | 2022
Idealistyczna młoda dziennikarka z Pekinu przedstawia największych chińskich spekulantów na rynku nieruchomości. Ich różne doświadczenia życiowe i przeciwstawne wartości odzwierciedlają zmiany pokoleniowe i społeczne w kraju.
Data premiery: 28 listopada

„Mój Duduś”
Reżyseria: Tom Krawczyk/Producent: Nick J. Santore
9 minut | Stany Zjednoczone | 2022
Polska matka opłakuje żałobę, gdy jej jedyne dziecko opuszcza dom na przedmieściach Chicago, by studiować w Polsce. Podczas nieobecności syna znajduje w swoim ogrodzie małą wiewiórkę i tworzy wyjątkową i silną więź ze zwierzęciem, wychowując je tak, jakby było jej własnym dzieckiem.
Data premiery: 5 grudnia

„Rodzaj intymności”
Reżyser/producent: Toby Bull/producent: Isisdore Bethel
6 minut | Wielka Brytania | 2022
Reżyser Toby Bull stara się nadać większe znaczenie owcom żyjącym na ziemi, na której kilka lat temu pochowano jego rodziców. Film jest oryginalnym spojrzeniem na żal, podjętym z humorem i czułością.
Data premiery: 5 grudnia

„Chłodno i Milly”
Reżyser/Producent: William D. Caballero/Producent: Elaine Del Valle
9 minut | Stany Zjednoczone | 2022
Jedenaście lat po nakręceniu filmu dokumentalnego o swojej rodzinie reżyser William D. Caballero wraca do domu, by wraz z rodzicami przeżyć sceny w krótkometrażowym filmie animowanym Chilly i Milly. Chilly, ojciec Williama, ma cukrzycę z niewydolnością nerek, a Milly uważa się za opiekunkę. Chilly i Milly oglądają film i rozmawiają o swoim wspólnym życiu, w tym o sukcesach i niepowodzeniach.
Data premiery: 5 grudnia

READ  Nominacje do Oscara 2021: dlaczego brakuje nominowanych do Latinx?

„Nie możesz zatrzymać ducha”
Reżyser/producent: Vashni Korin
16 minut | Stany Zjednoczone | 2021
Grupa samowolnych czarnoskórych kobiet, które stworzyły alternatywną przestrzeń społeczną skupioną wokół tradycji maskowania Baby Doll Mardi Gras, w której zachęca się je do wolności.
Data premiery: 19 grudnia

„Wrócić do domu”
Reżyser: Naim Naif, Margot Bowman/Producent: Meghan Doherty
10 minut | USA/Wielka Brytania | 2022
The Freedom Dabka Group, kolektyw palestyńsko-amerykańskich tancerzy mieszkających w Bay Ridge na Brooklynie, używa tradycyjnej dabki, aby połączyć się ze swoją społecznością i ojczyzną.
Data premiery: 19 grudnia

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.