Connect with us

Nauka

SpaceOS z siedzibą w Dublinie gwarantuje inwestycję w wysokości 5 mln euro

Published

on

SpaceOS, firma zajmująca się technologią nieruchomości z siedzibą w Dublinie i Warszawie, pozyskała 5 mln euro dofinansowania.

Ostatnie finansowanie zostało przekazane przez FF Ventures z siedzibą w Nowym Jorku, w którego portfelu znajdują się również Klout, Owlet i Indiegogo.

SpaceOS opracował oprogramowanie dla sektora nieruchomości, które umożliwia użytkownikom zarządzanie obszarami roboczymi. Firma opisuje swoje rozwiązanie jako „system operacyjny dla budynków”, który umożliwia użytkownikowi wszystko, od otwierania drzwi przez smartfony po rezerwację miejsc parkingowych, rejestrację gości i wysyłanie faktur.

Technologia

Jego technologia zarządza ponad 11 milionami stóp kwadratowych powierzchni roboczej w 80 lokalizacjach w 19 krajach, z których korzysta ponad 75 000 użytkowników. Wśród jej klientów są giganci na rynku nieruchomości, tacy jak Commerz Real i Immofinanz, a także operatorzy biur wspólnych i firmy, które chcą wynająć powierzchnię w swoich budynkach. Firma zatrudnia około 50 osób.

„SpaceOS staje się systemem operacyjnym dla nieruchomości komercyjnych. Wspieramy miejsca pracy, które są skoncentrowane na człowieku, inteligentne i połączone, umożliwiając pracownikom powrót do pracy, a firmom efektywne zarządzanie pracą hybrydową ”- powiedział Marley Fabisiewicz, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy.

SpaceOS, założony w 2017 roku przez Fabisiewicza i Macieja Markowskiego, zamierza wykorzystać nowe finansowanie do dalszego rozwoju technologii i ekspansji na inne rynki.

Funkcje

„Mamy bardzo agresywną mapę drogową dotyczącą produktów, która ma pomóc budynkom stać się inteligentniejszymi i bardziej zrównoważonymi, a także nie możemy się doczekać ekspansji geograficznej. Większość naszych firm znajduje się obecnie w UE i Wielkiej Brytanii, ale około 20 procent z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Japonii, które w ostatnim czasie stały się dla nas ogromnym rynkiem i gdzie Hitachi jest oficjalnym partnerem ”- dodał. Markowski, dyrektor ds. Przychodów w SpaceOS.

SpaceOS dysponuje zdalną siłą roboczą, której pracownicy pracują w kilku krajach, w tym w Dublinie, gdzie znajdują się niektóre z jego funkcji back office.

READ  IHG uruchomi hotel w Nottingham. • Projekty hotelowe

„Obecnie naszymi największymi rynkami byłyby Niemcy, Wielka Brytania, Polska i Izrael. Ale nie możemy się doczekać, aby robić więcej interesów w Irlandii i zwiększać naszą obecność tutaj, a właśnie zatrudniliśmy nowego szefa personelu z siedzibą w Dublinie, który ma w tym pomóc ”- powiedział Markowski.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *