Connect with us

Zabawa

Sony Pictures Classics zapewnia nominację do Oscara dla „Chłopów” w Polsce – The Hollywood Reporter

Published

on

Sony Pictures Classics zapewnia nominację do Oscara dla „Chłopów” w Polsce – The Hollywood Reporter

Firma Sony Pictures Classics nabyła prawa do Ameryki Północnej i innych międzynarodowych Rolnicypoza Kocham Vincenta Reżyserzy Hugh i DK Welchman oraz olejna animowana adaptacja klasycznej polskiej powieści pod tym samym tytułem.

SPC nabyło także prawa w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Nowej Zelandii. Przejęcie ponownie łączy amerykańskiego sprzedawcę artykułów specjalistycznych z firmą Rolnicy Producent Breakthru Films, który jest współproducentem animowanego filmu aktorskiego Zimowa podróż, dla którego SPC przejęło wcześniej prawa w Ameryce Północnej i większości świata.

„To nieopisane przeżycie i osiągnięcie stworzone przez wyjątkowych, wspaniałych artystów” – stwierdziło Sony Pictures Classics Rolnicy w piątkowym oświadczeniu. Oczekuje się, że film będzie nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film animowany po zdobyciu nagrody na festiwalu filmowym w Toronto.

Rolnicy — o Jagnie, młodej kobiecie walczącej o własną tożsamość na polskiej wsi pod koniec XIX wieku — posługuje się w dużej mierze tymi samymi technikami malowania olejnego na płótnie na żywo, co we wcześniejszym, nominowanym do Oscara filmie animowanym, który stał się Kocham Vincenta.

Polska komisja Oscarowa wywołała kontrowersje swoim wyborem Rolnicy jako kandydatura tego kraju do Oscarów w 2024 r. w kategorii najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego Zielona granicadoceniony przez krytyków film dwukrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, który nie był jeszcze dystrybuowany w Stanach Zjednoczonych.

„Nie może być lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż firma Sony Pictures Classics, posiadająca niesamowity katalog zawierający wiele naszych ulubionych filmów wszech czasów i kultowe animacje, które osiągnęły bardzo rzadki wyczyn: nominację do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy zostać i Złotymi Globami,stwierdzili w swoim oświadczeniu dyrektorzy DK Welchman i Hugh Welchman.

READ  Bułgarski kryminał Lekcje Blagi zdobywa główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach - Variety

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *