Connect with us

technologia

„Smartfon dla Snapdragon Insiderów” kontra ROG5 Preview: Marki kontra oryginał

Published

on

Dziś testujemy dość nietypowe urządzenie, nowy ASUS „Smartphone dla Snapdragon Insiders”. Urządzenie było pierwsze ogłoszono miesiąc temu od Qualcomm i ASUS, i reprezentuje jakiś dziwny sposób, w jaki obie firmy współpracują.Telefon podąża za wyprawą Qualcomm w mediach społecznościowych i marketing, aby spróbować promować swoją markę Snapdragon oraz program o nazwie Snapdragon Insiders Initiative.

„Smartfon dla Snapdragon Insiderów” – dość nieintuicyjna nazwa, którą odtąd będziemy skracać do SSI – jest dziwny, ponieważ jest napędzany głównie przez marketing Qualcomm, ale w rzeczywistości jest produktem zaprojektowanym i wyprodukowanym przez ASUS. Pierwsze ogłoszenie o urządzeniu było nieco mylące, ponieważ można by pomyśleć, że to telefon zaprojektowany przez Qualcomm, ale związek jest raczej mglisty i złożony. Na razie możesz po prostu myśleć o telefonie jak o kolejnym urządzeniu ASUS z marką Qualcomm Snapdragon.

W dzisiejszej recenzji (którą na razie będziemy nazywać zapowiedzią, o czym później) jest niezwykle godna uwagi paralela, że ​​nie możemy nie porównać go z posiadanym przez ASUS telefonem ROG Phone 5, który został ogłoszony i na początku rok publikacji. Ponieważ oba urządzenia są zaprojektowane i wyprodukowane przez tę samą firmę, między telefonami będą pewne ekstremalne podobieństwa – więc moim zdaniem nieuniknione jest porównywanie ich i zestawianie ze sobą.

Ujawnienie: Qualcomm wysłał nam do testów bezpłatne urządzenie testowe „Smartphone for Snapdragon Insiders”. Ocena jest niezależną oceną produktu.

Świetne telefony ASUS
Telefon ROG 5

„Smartfon dla wtajemniczonych Snapdragona”

SoC Qualcomm Snapdragon 888
1x Kora-X1 @ 2,84 GHz
3x Cortex-A78 @ 2,42 GHz
4x Cortex-A55 @ 1,80 GHz

Adreno 660 @ 840 MHz

NAPARSTEK 8/16 GB LPDDR5 16 GB LPDDR5
magazynowanie 128/256 GB UFS 3.1 512 GB UFS 3.1
Reklama 6,78″ AMOLED
2448 × 1080 (20:9)
144 Hz

Dotyk 240 Hz

rozmiar wzrost 173,00 mm 173,15 mm
szeroki 77,00 mm 77,25 mm
głębokość 9,90 mm 9,55 mm
Waga 239 gramów 210 gramów
Pojemność baterii Typ 5770 (2x 2885) 22,33 Wh
Projekt “6000 mAh”

Ładowanie 65 W (PD3.0 / QC5.0)

„4000 mAh”

Ładowanie 65 W (PD3.0 / QC5.0)

Ładowanie bezprzewodowe
Kamery cofania
Głównie 64MP IMX686
Piksel 0,8 µm (1,6 µm 4: 1 16MP)

f / 1,8
OIS (tylko SSI)

Odpowiednik 26,6 mm

Teleobiektyw 8MP
3-krotny zoom optyczny

f/2,4 z OIS

Odpowiednik 80mm

Daleko 12MP IMX363
Podwójny PDAF z pikselami 1,4 µm

f/2,2

Odpowiednik 14,3 mm

dodatkowy Makro 5MP
Przednia kamera 24MP
f / 2,45
Ja / O USB-C
Słuchawki 3,5 mm
USB-C
Bezprzewodowy (lokalny) 802.11ax WiFi-6E
Bluetooth 5.2 LE + NFC
Inne właściwości Czujnik odcisków palców na wyświetlaczu Czytnik linii papilarnych z tyłu
Globalne 5G (Sub-6 + mmWave)
Podwójny SIM Podwójna karta nanoSIM
Cena wprowadzająca (16/256 GB)
999 zł
(16/512 GB)
1499 zł

Począwszy od sprzętu, SSI jest zasilany przez Snapdragon 888 SoC firmy Qualcomm. Qualcomm ustalił, że telefon nie zawiera nowszego Snapdragona 888+, ponieważ telefon był już w fazie rozwoju i produkcji, zanim S888+ trafił na rynek.

READ  Fani horroru mówią, że stworzyliśmy ten Conjuring 3 Shot

Szczególną cechą smartfona dla wtajemniczonych Snapdragona jest kilka zmian w wewnętrznym sprzęcie. Na początek telefon jest dostępny tylko w jednej konfiguracji z ogromną pamięcią 16 GB LPDDR5 i 512 GB UFS 3.1. Generalnie jest to już jeden z aspektów, które pchają telefon na wyższy poziom cenowy w porównaniu do innych urządzeń, dlatego warto o tym pamiętać.

Innym ważnym aspektem SSI jest kompatybilność z siecią komórkową oraz konstrukcja interfejsu radiowego i anteny: aby uprościć, ten telefon obsługuje każde pasmo częstotliwości 5G na świecie – w tym pełną obsługę mmWave, co jest unikalne dla telefonu jest i nie występuje w żadnym innym urządzeniu na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, włączenie bezprzewodowych końcówek do obsługi poszczególnych pasm częstotliwości jest nieco nietypowe dla każdego rynku bezprzewodowego na świecie, ponieważ większość dostawców próbuje zoptymalizować wewnętrzny sprzęt urządzeń, aby po prostu obsługiwać pasma częstotliwości dostępne na rynku docelowym. i po prostu opracuj kilka różnych modeli skierowanych do określonych rynków (Ameryka Północna, EMEA, modele „globalne”, Chiny, Japonia). W przypadku SSI z pewnością istnieje duża elastyczność w zakresie możliwości sprzętowych – chyba że jesteś wyjątkowo międzynarodowym podróżnikiem i masz odpowiednie plany komórkowe, nie będzie to praktyczna korzyść dla zdecydowanej większości użytkowników.

Telefon ma ten sam wyświetlacz i ogólny współczynnik kształtu, co ROG Phone 5. 6,78-calowy AMOLED ma rozdzielczość 2448 x 1080 i częstotliwość odświeżania do 144 Hz oraz częstotliwość próbkowania dotyku 240 Hz.

Jak wspomniano w naszym artykule z ogłoszeniem, naprawdę wydaje się, że panel i cały zespół przedniej szyby dla SSI są identyczne jak w ROG Phone 5.

Jedynym prawdziwym wyróżnikiem między tymi dwoma urządzeniami jest fakt, że SSI nie ma dolnego gniazda przedniego głośnika, ale używa głośnika skierowanego w dół. Ciekawe jest to, że tam, gdzie ma być gniazdo głośnika, jest jeszcze wycięcie na szybę, które po prostu nie ma sensu.

READ  Nier: Automata to oszustwo polegające na pomijaniu gier, które zostało odkryte prawie cztery lata po jego wydaniu

Współczynnik kształtu telefonów jest w dużej mierze identyczny; SSI jest jednak o 0,4 mm cieńszy i o 29 g lżejszy niż ROG Phone 5. Powodem mniejszej wagi jest znacznie mniejsza pojemność baterii – zamiast gigantycznych 6000 mAh ROG 5, SSI ma tylko „tylko” 4000 mAh. W rzeczywistości jest to redukcja o 33% – a raczej ROG Phone 5 ma o 50% większą baterię. Będzie to dość niepokojące dla wydajności baterii telefonu, jak zobaczymy później.

Górna część SSI jest praktycznie identyczna z ROG Phone 5, z zerowymi różnicami poza szklaną powierzchnią.

Jedną z różnic konstrukcyjnych między telefonami jest to, że ROG Phone 5 wykorzystuje skos poniżej plastikowej „uszczelki” wzdłuż szyby wyświetlacza, podczas gdy SSI unika tego i po prostu natychmiast uruchamia zaokrągloną metalową ramę urządzenia.

Tył telefonów charakteryzuje się elementami LED ASUS – tym razem zamienia logo ROG na logo 3D Snapdragon – tak naprawdę jest to trójwymiarowy element umieszczony na głębokości około 2 mm pod tylną szybą i podświetlający się.

W wewnętrznych projektach sprzętowych tych telefonów płyta główna jest faktycznie umieszczona poziomo pośrodku ramy telefonu – ASUS miał to na uwadze, korzystając z akcesorium Aero Cooler, wraz z dodatkowym portem USB-C z boku ROG- Telefony. Te akcesoria nie są oczywiście dostępne dla SSI – umieszczenie tutaj logo Snapdragon jest nieco dziwne pod względem termiki telefonu, o czym bardziej szczegółowo później.

Z tyłu SSI można również zauważyć czujnik odcisków palców. To najnowszy ultradźwiękowy czujnik odcisków palców firmy Qualcomm, ale fakt, że znajduje się on z tyłu telefonu, wydaje się nieco dziwny i ogólnie sprzeczny z intuicją, jeśli chodzi o technologię czujnika.

Qualcomm wyjaśnia tutaj, że telefon wykorzystuje solidne szklane podłoże OLED zamiast elastycznego typu OLED, a ten wcześniej ogólnie tańszy typ panelu nie jest kompatybilny z ultradźwiękowymi czujnikami linii papilarnych Qualcomm. To trochę trudna sytuacja dla SSI – z jednej strony byłoby dziwne, gdyby smartfon Snapdragon musiał korzystać ze zwykłego optycznego czujnika linii papilarnych pod wyświetlaczem zwykłego dostawcy, ale ta implementacja ultradźwiękowego czujnika Qualcomm też jest ogólnie trochę bezsensowna i zdecydowanie nie najlepsza wizytówka technologii.

READ  Czy może pokonać Roll20 i D&D Beyond?

W dolnej części telefonu są dość zauważalne różnice między telefonami. Wspomnieliśmy o głośniku skierowanym w dół – generalnie implementacja tutaj nie jest tak dobra jak w ROG Phone 5, a dźwięk nie jest tak równomierny. Nie jestem pewien, dlaczego układ musiał zostać zmieniony.

Ponadto w SSI brakuje gniazda słuchawkowego 3,5 mm. ASUS jest jedną z niewielu firm produkujących sprzęt, która nadal ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w swoich telefonach i szczyci się tą funkcją – co jest dobre. Telefon Snapdragon, który traci, jest dość dziwny, ale generalnie pasuje do tego, co widzieliśmy od producentów OEM na przestrzeni lat i zamiast tego decyduje się promować bezprzewodowe alternatywy.

Jeśli chodzi o konfigurację kamery, SSI wykorzystuje ten sam główny czujnik i jest bardzo szeroki, co ROG 5, jednak główny czujnik wygrywa OIS, a zamiast modułu makro 5 MP widzimy dodanie 8-megapikselowego zoomu optycznego 3x – ten sam sprzęt, który znajduje się w modelach Pro Zenfone 7 i Zenfone 8 Flip. Co ciekawe, chociaż interfejs UI aparatu wydaje się identyczny jak w innych telefonach ASUS, Qualcomm podjął się zadania kalibracji i optymalizacji przetwarzania aparatu dla urządzenia – co jest jedną z kluczowych różnic w stosunku do innych Telefony ASUS Telefony są.

Smartfon dla wtajemniczonych Snapdragona jest wyjątkowy, jeśli chodzi o bezprzewodowe opcje audio – telefon jest wyposażony w parę słuchawek ANC Master & Dynamic MW08 (w tym przypadku MW08S) Snapdragon marki Snapdragon. Niemarkowy wariant tego TWS faktycznie ma sugerowaną cenę detaliczną 299 USD, więc jest to bardzo znacząca propozycja wartości pakietu SSI o wartości 1499 USD.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *