Connect with us

Sport

Nauka o sporcie powodem sukcesu Indii na Mistrzostwach Świata Młodzieży w Łucznictwie: Sanjeeva Singh

Published

on

Inicjatywa przygotowania młodzieży do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 jest głównym powodem bezprecedensowego sukcesu indyjskich łuczników na Mistrzostwach Świata w Łucznictwie w Polsce – powiedziała dyrektor ds. strzelectwa sportowego Sanjeeva Singh.

Indyjscy łucznicy zdobyli 15 medali, w tym osiem złotych za najlepszy wynik w kraju. Sanjeeva powiedział, że pełne wsparcie naukowo-sportowe dla łuczników jest niezbędne.

„Trenowali z czujnikami tętna i ćwiczyli techniki oddechowe, aby strzelać z większą kontrolą. Skupiliśmy się na finiszu ”- powiedziała Sanjeeva, zdobywczyni nagrody Arjuna i Dronacharya z Polski.

CZYTAĆ: Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie: Indyjscy łucznicy klasyczni czterokrotnie zdobywają złoto

Powiedział, że młodzi łucznicy, którzy strzelają z 60 do 70 procent swoich umiejętności, będą musieli poprawić swój poziom umiejętności w ciągu najbliższych trzech lat.

„Ważna była zmiana w procesie selekcji, która nadaje priorytet łucznikom, którzy dobrze radzą sobie w meczach jeden na jednego. Utalentowani młodzi łucznicy powinni mieć więcej możliwości. Wysyłamy kilku juniorów na nadchodzące Mistrzostwa Świata w przyszłym miesiącu ”- dodał Sanjeeva.

Purnima Mahato, starszy trener towarzyszący łucznikom, powiedział, że to dobra prezentacja.

„Mamy dobrych łuczników w obszarze kadetów i juniorów. Strzelali pewnie i nauczyli się radzić sobie z presją ”- powiedziała Purnima.

CZYTAĆ: Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie: Indie czyszczą tytuły złożonych drużyn kadetów

Komalika Bari, która zdobyła tytuł World Cadet w 2019 roku, tym razem zdobyła indywidualną koronę Junior Recurve World Championship, stając się drugim po Deepice Kumari Hindusem, który zdobył oba złote medale.

Komalika, która zdobyła tytuł mieszanej drużyny juniorów z Parth Salunkhe, patrzyła na większe gole.

„Byłem dobrze przygotowany psychicznie i technicznie. Międzynarodowa obecność na poziomie zarządzania i wsparcie naukowe podczas szkolenia zrobiły różnicę ”- powiedział Komalika.

Młodzieniec, który w tym roku był częścią dwóch złotych medalistów Pucharu Świata, powiedział, że porażka na igrzyskach olimpijskich boli.

READ  Raporty policji terytorialnej | Wiadomości, sport, praca

„Ból pozostaje, ale muszę uczyć się na błędach i poprawiać się” – dodał Komalika.

Salunkhe, który również przyczynił się do zdobycia złotego medalu juniorów, był zachwycony, że może udowodnić swoją wartość.

„Przygotowanie pomogło. Na tym poziomie dobrze jest zdobywać złote medale ”- powiedział Salunkhe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *