Connect with us

Sport

Skoki narciarskie: Wisła. Wyniki i relacja z mistrzostw świata. Trening pierwszy i drugi

Published

on

Fani czekali na ten weekend od kilku miesięcy. Zimowy Puchar Świata w skokach narciarskich jest tuż za rogiem. W ostatnich latach stało się już niemal tradycją, że inauguracja całego cyklu odbywa się na skoczni w Wiśle. Choć pandemia koronawirusa sprawiła, że ​​kibice nie mogli wziąć udziału w konkursie, to na pewno wszyscy są zadowoleni, że w ogóle można by było wystartować.

Wszyscy jesteśmy ciekawi formy najlepszych skoczków na świecie. Szczególnie interesuje nas kształt bieli i czerwieni. W tej chwili słychać pozytywne głosy ze strony polskiego zespołu. Kamil Stoch podkreśla, że ​​czuje się spokojny i nie jest pod presją. Dlatego nasz najlepszy skoczek może jeszcze bardziej skoncentrować się na przygotowaniach i tym, co najlepsze w sezonie.

Przeczytaj także: Poddaj się, a wygrasz

W Wiśle mogliśmy zobaczyć dwunastu uczniów Michała Dolezala. Oprócz wspomnianego już stocha w Pucharze Świata zadebiutowali Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Jakub Wolny, Klemens Murańska, Aleksander Zniszczoł i Jarosław Krzak.

W swoim pierwszym skoku treningowym młody debiutant skoczył zaledwie 113,5 metra, co było drugą najsłabszą próbą wśród naszych zawodników. Tylko Pilch poczuł się gorzej i wylądował dziewięć metrów bliżej. Niepokojące mogły być również skoki z Koti 114,5 metra i –yły – 112 metrów. Dawid Kubacki był dość daleko od swoich możliwości na pierwszym treningu. Skok na 120 metrów dał mu dopiero 21. miejsce.

Z drugiej strony Wąsek i Murańka byli na drugim końcu, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się na pierwszym treningu. Pierwszy osiągnął 128,5 metra, drugi wylądował cztery metry dalej i obaj znaleźli się w pierwszej dziesiątce pierwszej serii treningowej. Najlepszym z naszych skoczków był Stoch, który zajął trzecie miejsce po skoku 127 metrów z bardzo obniżonego biegu. Stefan Kraft był najlepszy na pierwszym treningu. Austriak osiągnął 129 metrów. Podobnie jak drugi Markus Eisenbichler, ale skaczący z dolnej lufy.

READ  Kenia zdobywa trzy medale na World Relays w Polsce

przeczytaj także:: Dawid Kubacki oczami żony

W drugiej serii treningowej Wąsek nieco gorzej wypadł ze 118,5 metra, ale Andrzej Stękała poprawił się i tym razem wylądował na 124 metrze. Murańka wylądował pół metra dalej i oddał kolejny dobry skok pod górę w Wiśle. Ten dystans dał mu ósme miejsce, najlepszy Polak w serii. Za drugim podejściem Żyła trochę się poprawił. Jednak skok na 121 metrów nie dał wiele powodów do optymizmu.

Zarówno Kamil Stoch, jak i Dawid Kubacki wylądowali solidnie i ciężko na 124 metrach w drugiej sesji treningowej, ale pierwszy był dziewiąty, a Kubacki 12..

W drugiej serii najlepszy okazał się Eisenbichler po skokach na 129,5 metra, który wyprzedził swojego rodaka Karla Geigera. Wylądował metr dalej, ale skoczył w lepszych warunkach. Tym razem Kraft był dziesiąty. Austriak skoczył 121,5 metra.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *