Connect with us

Nauka

Chiny sugerują, że Włochy mogą być kolebką pandemii COVID-19

Published

on

Chiny sugerują, że Włochy mogą być kolebką pandemii COVID-19

Według doniesień Chiny wykorzystują nowe badanie dotyczące wczesnego, ukrytego rozprzestrzeniania się koronawirusa we Włoszech, aby poddać w wątpliwość mocno utrzymywane założenie, że naród azjatycki był miejscem narodzin pandemii.

Urzędnicy w Pekinie naciskają nowe badanie, które sugeruje zarażenie mogło rozprzestrzeniać się w narodzie europejskim już we wrześniu – trzy miesiące przed potwierdzeniem, że rozprzestrzenia się w od dawna zakładanym epicentrum chińskiego miasta Wuhan, odnotował Times of London.

Naród azjatycki również wcześniej wypytywał Hiszpanię o pochodzenie pandemii, a także wojsko USA, twierdząc, że sprowadził wirusa do Wuhan w październiku ubiegłego roku podczas Światowych Igrzysk Wojskowych – czytamy w raporcie.

Chińskie media państwowe zdecydowanie forsują pomysł, że nowe badanie przeprowadzone przez National Cancer Institute dowodzi, że zarażenie prawdopodobnie rozpoczęło się we Włoszech, a nie w Chinach, według brytyjskiej gazety.

„To po raz kolejny pokazuje, że wyśledzenie źródła wirusa jest złożonym naukowym pytaniem, które należy pozostawić naukowcom” – powiedział rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian, według brytyjskiego Timesa. „[It] to rozwijający się proces, który może obejmować wiele krajów ”.

Światowa Organizacja Zdrowia przyznała, że ​​jest możliwe, że wirus „po cichu krążył gdzie indziej”, zanim został wykryty w Wuhan.

Jednak wielu naukowców sceptycznie odnosi się do wyników włoskich badań – a inni zauważają, że nie wyklucza to koronawirusa pochodzącego z Chin.

„Wiemy, że Chiny zwlekały z ogłoszeniem wybuchu epidemii, więc nie wiadomo, kiedy się tam zaczęły, a Chiny mają bardzo silne powiązania handlowe z północnymi Włochami” – powiedział Giovanni Apolone z mediolańskiego National Cancer Institute w rozmowie z brytyjskim Timesem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *