Connect with us

Sport

Magnus Carlsen uderzony następstwami Covid-19: „Za każdym razem, gdy próbowałem myśleć, popełniałem błąd”

Published

on

Magnus Carlsen ujawnił, że cierpi z powodu następstw Covid-19, co może tłumaczyć jego słabą passę na turnieju Airthings Masters, gdy kontynuował swoją szarżę były mistrz świata Norwegów Ian Nepomniachtchi.

Nepo – jak wiadomo numer 1 w Rosji – przegrał 11 meczów niepokonanych od pierwszej rundy elitarnego superturnieju online. Jest teraz prawie pewny swojego miejsca w fazie pucharowej, podczas gdy Carlsen – jak sam przyznaje – ma problem z przebiciem się.

We wtorek Nepo odniósł zwycięstwo nad młodą amerykańską gwiazdą Hansem Niemannem i indyjskim cudownym dzieckiem R. Praggnanandhaa, 16-latkiem, który w nocy trafił na pierwsze strony gazet po szokującym zwycięstwie nad Carlsenem.

Forma mistrza świata była niejednolita od pierwszego dnia, aw wywiadzie po meczu ujawnił, że przed rozpoczęciem turnieju uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i nadal odczuwa efekty.

Carlsen zanotował dwa zwycięstwa i remis, ale poniósł katastrofalną stratę z turniejowym słabszym Ericem Hansenem. Mistrz wydawał się popełnić straszny błąd z 30.Wb1 i wkrótce potem musiał zrezygnować.

Następnie Carlsen ujawnił, że błąd nie był błędem myszy: „Rb1 był szalony. Obliczyłem tam kilka długich linii, kiedy bierze pionka a3. Nie działają nawet z tego, co widziałem.

„Ale myślałem cokolwiek, spróbuję. Po prostu halucynowałem, nie, nie miałem halucynacji, po prostu przegapiłem, że może przejść na c3 z hetmanem.

Hansen – rażący słabszy gracz – szturmem zdobył 1,6 miliona dolarów w turnieju Meltwater Champions Chess Tour i prawie pożegnał się z kolejną wygraną. Musiał jednak zadowolić się 19 punktami i 6. miejscem w rankingu.

Tymczasem Carlsen zakończył rundę na optymizmie, wygrywając w 12. rundzie 20-ruchami z mistrzem świata Janem-Krzysztofem Dudą.

Komentując swój początek jąkania w Airthings Masters, Carlsen powiedział: „Było całkiem źle. Grałem w kilka przyzwoitych gier, ale reszta była kiepska. Muszę być w tym znacznie lepszy”.

READ  Jaka jest właściwa kwota? Lokalni trenerzy dyskutują o odpowiedniej wielkości playoffów | Wiadomości, sport, praca

Zapytany, jak Covid-19 wpłynął na niego, Carlsen powiedział: „Dzisiaj było trochę lepiej, ale przez pierwsze kilka dni czułem się, jakbym był w porządku, ale nie miałem energii, aby to utrudnić, co sprawiało, że się skoncentrowałem, ponieważ za każdym razem Próbowałem myśleć, że popełniłem błąd. Dzisiaj było trochę lepiej, ale nadal bardzo źle”.

Jednak Carlsen zdołał awansować na drugie miejsce w rankingu pomimo słabej formy.

Mistrz, który brał udział w każdym turnieju Meltwater Champions Chess Tour, w którym grał, odmówił zaakceptowania faktu, że był bliski znokautowania z 20 punktami.

– To wcale nie jest bezpieczne – powiedział. „Muszę dobrze sobie radzić jutro, żeby mieć pewność. Postaram się grać najlepiej jak potrafię i być skupionym. Mam nadzieję, że moja forma będzie się poprawiać z dnia na dzień.”

Osiem przechodzi od rundy wstępnej do fazy pucharowej, która rozpoczyna się w środę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.