Connect with us

Świat

Sinciang Ujgurowie: Wielka Brytania karze przedsiębiorstwa, które nie ujawniają przywozu związanego z regionem Chin

Published

on

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab ogłosił we wtorek nowe środki, które według Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zapewnią, że wszystkie brytyjskie organizacje „nie będą uczestniczyć w łamaniu praw człowieka w Xinjiangu ani czerpać z tego korzyści”.

Rząd Wielkiej Brytanii dokona również przeglądu, które produkty z Wielkiej Brytanii mogą być eksportowane do Xinjiangu i wyda nowe wytyczne „nakreślające specyficzne ryzyko dla firm powiązanych z Sinciang … i zwracające uwagę na wyzwania związane ze skuteczną analizą due diligence w tym kraju”.

Departament Stanu USA to docenia do dwóch milionów Ujgurówa członkowie innych mniejszości muzułmańskich zostali aresztowani w rozległej sieci ośrodków zatrzymań w Xinjiangu.

Pekin od dawna broni działań w Xinjiangu jako niezbędnych do walki z ekstremizmem i terroryzmem, twierdząc, że jego obiekty są dobrowolnymi „ośrodkami szkoleniowymi”, w których ludzie uczą się umiejętności zawodowych, języka chińskiego i prawa.

„Dowody na zakres i wagę naruszeń praw człowieka popełnionych wobec ujgurskich muzułmanów w Xinjiangu są teraz obszerne” – powiedział posłom Raab. Powiedział, że nowe środki mają „wysłać jasny sygnał, że te naruszenia praw człowieka są niedopuszczalne i chronić brytyjskie firmy i organy publiczne przed jakimkolwiek zaangażowaniem lub związkiem z nimi”.

Raab apeluje również do ONZ o dostęp do regionu Xinjiang w celu zbadania zarzutów dotyczących pracy przymusowej i innych naruszeń praw człowieka.

Waszyngton wziął własne kroki Import krawężników z Xinjiang. W zeszłym miesiącu administracja Trumpa zapowiedziała, że ​​zablokuje stamtąd import bawełny – ostatnie ograniczenie w regionie.
READ  Rzadka burza śnieżna w Hiszpanii powoduje śmierć 4 osób i powoduje zastój w kraju
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *