Connect with us

Sport

Siatkarz LM. Jastrzębski Węgiel – Stroitiel 3-0

Published

on

Siatkarz LM.  Jastrzębski Węgiel – Stroitiel 3-0

Siatkarze z Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli walkę o Ligę Mistrzów! Pierwszym rywalem trenera Łukasza Reynoldsa z aktu oskarżenia był Stroitel Mińsk z Białorusi. Podopieczni Jastrzębiego wygrali 3: 0, choć ich rywale sprawili spore problemy w pierwszych dwóch spotkaniach.

Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów siatkarzy odbywa się od wtorku do czwartku w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Występują trzy zespoły – Stroitel Minsk, Draisma Dynamo Apeldoorn i Jastrzębski Węgiel. Zwycięzca wydarzenia przejdzie do następnej fazy kwalifikacji.

Pierwszym rywalem gospodarzy był białoruski Stroitel Mińsk. Gospodarze byli zdecydowanie faworytami do tej konfrontacji, ale rywale sprawili im spore problemy w pierwszym odcinku. Jastrzębiarz większość seta przegrał (6: 9, 9:12), odrobił straty po udanym ataku Mohameda Al Hachdadi (15:15). Białorusini jednak po serii zwycięstw (15:19) odskoczyli i przez jakiś czas utrzymywali punktową przewagę (18:22). Ostatecznie siatkarze z Jastrzębskiego Węgla odrobili straty. Dobrą zmianą był Eeemi Tervaportti, który pokazał asa serwisowego. Kolejną zaserwował Tomasz Fornal i to była kwestia wagi rozstawionej piłki. Goście wyrównali się i rozpoczęli walkę o przewagę, którą zdecydował Jakub Bucki (25:27) na korzyść asa serwisowego Jastrzębia.

Druga partia miała podobny scenariusz. Siatkarze z Mińska długo utrzymywali przewagę (4: 8, 8:12), ale tym razem uliczni sprzedawcy szybciej odrobili straty (14:14) i walka rozpoczęła się punkt po punkcie. Łukasz Wiśniewski skutecznym atakiem dał gospodarzom solidną piłkę, ale znowu trzeba było zagrać przewagę, by wyłonić zwycięzcę. I tym razem wygrał trener Reynolds. Atak Buckiego po zablokowaniu rywalek i udany cios Yacine Louati zadecydował o jej zwycięstwie (26:24).

READ  Robert Lewandowski nie miał tak złego serialu od ponad czterech lat! „Jest sfrustrowany” piłką nożną

W trzecim odcinku goście dotrzymali kroku sokołom do poziomu 8: 8. Później atak Al Hachdadiego, as serwisowy Louatiego, blok i atak Fornala (12: 8) rozpoczęły strzelców gospodarzy. Ostatecznie różnica wyniosła dziesięć punktów (21:11) i Jastrzębie-Zdrój kontrolowali sytuację. Autoserwis przeciwnika dał im punkt meczowy iw kolejnej akcji Tervaportti zakończył mecz asem serwisowym (25:14).

Najwięcej punktów: Mohamed Al Hachdadi (19), Yacine Louati (13), Tomasz Fornal (10) – Jastrzębski Węgiel; Pavel Audochanka (13), Siarhei Antanovich (10) – Stroitel. MVP: Mohamed Al Hachdadi.

W kolejnych meczach turnieju w Jastrzębiu-Zdroju Draisma Dynamo Apeldoorn zmierzy się w środę ze Stroitelem Mińskiem, a na koniec Jastrzębski Węgiel zmierzy się w czwartek z drużyną z Apeldoorn.

Węgiel Jastrzębski: Lukas Kampa, Mohamed Al Hachdadi, asukasz Wiśniewski, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Yacine Louati – Jakub Popiwczak (Libero) i Eemi Tervaportti, Jakub Bucki, Michał Szalacha, Patryk Cichosz-Dzyga.

Stroitiel: Kanstantin Ciuszkiewicz, Paweł Audoczanka, Siarhei Antanowicz, Siarhej Akulicz, Aliksiej Komar, Kanstatin Panasienko – Maksym Budziuchin i Ilia Lapato, Raman Pasawec, Anton Sinhajeuski, Petr Miniankou, Wadzim Pranko.

Harmonogram turniejów kwalifikacyjnych i harmonogram dla siatkarzy:

22.09.2020: Jastrzębski Węgiel – Stroitel Mińsk 3: 0 (27:25, 26:24, 25:14)
23.09.2020: Draisma Dynamo Apeldoorn – Stroitel Minsk (środa, 18:00; transmisja – Polsat Sport)
24.09.2020: Jastrzębski Węgiel – Draisma Dynamo Apeldoorn (czwartek, 18:00; audycja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *