Connect with us

Sport

M-Sport Poland wprowadza na rynek zupełnie nową serię marki ERC DirtFish

Published

on

M-Sport Poland wprowadza na rynek zupełnie nową serię marki ERC DirtFish

Firma M-Sport Poland uruchomiła serię pucharów jednej marki, bazującą na Rajdowych Mistrzostwach Europy dla swojego Forda Fiesty Rally3.

Trofeum Fiesta Rally3 obejmie pięć rund ERC i zapewni zwycięzcy finansowany przejazd w przyszłorocznej rundzie Rajdów Europy Środkowo-Wschodniej w ramach Mistrzostw Świata w Fiesta Rally3.

Seria, zaprojektowana, aby utorować drogę od zawodów krajowych do międzynarodowych, jest otwarta dla zawodników w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia oraz oferuje zachęty i nagrody w każdej z pięciu rund.

Wszyscy kierowcy będą używać tych samych opon Pirelli i paliwa Gulf Race. Obie firmy oferują pakiety ze zniżkami. Zwycięzca każdego wydarzenia Fiesta Rally3 Trophy zapewnia 12 nowych opon Pirelli do wykorzystania w następnej imprezie, zdobywca drugiego miejsca otrzymuje sześć nowych opon, a dwie trafiają do zdobywcy trzeciego miejsca.

Gulf Race Fuels nagrodzi zwycięzcę każdej rundy 300 litrami paliwa Gulf MSR EVO2. Załogi, które zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 150 i 50 litrów.

Zwycięzca całego trofeum Fiesta Rally3 Trophy otrzyma finansowany udział w CER.

Zawodnicy mogą korzystać z samochodów własnych lub samochodu ekipy, przy czym na wszystkich pięciu rundach M-Sport Poland uczestniczy w pełni wyposażonym pojazdem z częściami zamiennymi, ograniczając liczbę części zamiennych wymaganych do przewiezienia przez każdego zawodnika.

Menedżer Mistrzostw ERC, Iain Campbell, powiedział: „Fiesta Rally3 jest mile widzianym dodatkiem do wydarzeń ERC od czasu jej premiery w 2021 roku. Wyraźnie okazuje się atrakcyjny, zarówno pod względem wysokiego poziomu wydajności, jak i niższych kosztów eksploatacji.

READ  Dziesiątki kotów w Polsce zachorowało na ptasią grypę, ale ryzyko dla ludzi jest niskie, mówi agencja zdrowia ONZ
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *