Connect with us

Zabawa

Seria Myron Bolitar pracuje nad Netflixem, gdy Harlan Coben odnawia ogólną umowę – Ostateczny termin

Published

on

EKSKLUZYWNY: Netflix przedłużył umowę z międzynarodowym autorem bestsellerów Harlanem Cobenem. Pierwotna pięcioletnia umowa o wartości wielu milionów dolarów dała Netflixowi dostęp do 14 książek Cobena w celu opracowania seriali i filmów w języku angielskim i obcojęzycznym we współpracy z autorem. Nowa umowa, która ma potrwać cztery lata, dodaje 12 kolejnych tytułów Coben, w tym jego charakterystyczną 11-książkową serię Myron Bolitar, a także 2021 Wygrać.

Serial telewizyjny Myron Bolitar jest na wczesnym etapie rozwoju na Netflix. Zachowa amerykańskie ustawienie powieści, aby potencjalnie stać się pierwszym amerykańskim serialem streamera opartym na powieściach Cobena. Tytułowy bohater książek to były czołowy koszykarz, a następnie właściciel agencji reprezentującej gwiazdy sportu i celebrytów.

Do tej pory siedem powieści tego płodnego amerykańskiego autora zostało zaadaptowanych do serii limitowanych Netflix: trzy w Wielkiej Brytanii (Bezpiecznew 2018 roku; Nieznane2020; Zostań blisko2021), dwa w Polsce (Las, 2020; oraz trzymaj się mocno2022) i po jednym w Hiszpanii (Niewinny2021) i Francji (Odszedł na zawsze2021).

W wywiadzie dla Deadline Coben opowiada o poszerzeniu swojej relacji z Netflix, serialem Myron Bolitar i nie tylko.

SPOTKANIE: Porozmawiaj o decyzji o przedłużeniu umowy Netflix.

COBEN: Relacja była naprawdę fantastyczna. Myślę, że to był większy hit, niż ktokolwiek z nas się spodziewał: siedem programów, cztery różne języki, wiele krajów, mnóstwo widzów. Więc wszyscy myśleliśmy, że powinniśmy iść naprzód i robić to, co robimy. I myślę, że teraz kluczowym elementem jest to, że dodali Myrona Bolitara do miksu. Jednym z naszych głównych celów jest zrobienie serii Myron Bolitar tutaj, w USA, przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy, którą wykonujemy za granicą, zarówno w krajach, w których już odnieśliśmy sukces, jak i w kilku nowych, jak mam nadzieję.

SPOTKANIE: Czy napiszesz adaptację serialu Myron Bolitar, czy sprowadzisz innego pisarza?

COBEN: To dopiero początek, więc nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, kto wyjeżdża. Zawsze jestem zaangażowany w jakąś rolę, ale nie wiem, czy będę tym, który napisze pilota, czy tylko producentem wykonawczym – zależy to z kim skończymy i jak to będzie działać. Częścią wielkiej radości w Netflix jest to, że wszyscy, z którymi tam pracowałem, byli niezwykle otwarci, a moja rola jest większa lub mniejsza w zależności od sytuacji, kim jesteśmy, czego myślą, że ode mnie potrzebują; tak jest w każdym przypadku.

Myron Bolitar jest zdecydowanie bliski mojemu sercu. Napisałem 34 książki, z których jedna trzecia była o Myron Bolitar; To moja najcenniejsza własność i jestem naprawdę szczęśliwy, że znajduje się w obozie Netflixa, więc możemy ciężko pracować, aby to zrobić dobrze. To jedna z cech, które chyba bardziej doceniłem. Łatwiej jest przenieść historię, taką jak Nieznane lub Zostań blisko do innego kraju. Myron to postać z serialu, o której ludzie wciąż czytają, jest nieco bardziej ostrożny i musi być w USA. Więc naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia.

READ  Kryminał Piotra Domalewskiego Hiacynt zamyka zdjęcia

SPOTKANIE: To będzie trwająca seria, prawda? Wszystkie Twoje poprzednie programy dla Netflix były seriami limitowanymi.

COBEN: Tak, to jest cel. Jak już powiedziałeś, naszym celem było stworzenie limitowanych seriali dla innych, chociaż czasami przyglądaliśmy się temu – i znowu, to jest piękno Netflix. Nieznane oraz Zostań blisko, na przykład, spisał się bardzo, bardzo dobrze i dyskutowaliśmy, czy powinniśmy zrobić drugi sezon, czy powinniśmy zrobić coś nowego i oryginalnego? A dla mnie czułem się trochę zmuszony do zrobienia drugiego sezonu. Więc powiedziałem, że zamiast robić drugi sezon NieznaneZróbmy to Zostań bliskoi zgodzili się. Ale Myron Bolitar, ponieważ jest tak wiele książek i tak wiele historii, a on został stworzony jako trwająca postać, postaramy się, aby serial był taki, będzie to trwający serial.

SPOTKANIE: Czy masz na myśli jakichś aktorów, którzy mogliby zagrać Myrona? Masz wymarzony wybór castingowy?

COBEN: Ja nie. Będę szczery, to zawsze było dla mnie trudne. Z normalną postacią – Matta granego przez Mario Casasa w Hiszpanii, Adama granego przez Richarda Armitage’a, czy Cush Jumbo grającego Cassie – mogę zmienić tych ludzi. Myron jest znacznie trudniejszy, ponieważ ludzie mają bardzo konkretne wyobrażenie o tym, jak wygląda. Naprawdę nie mogę myśleć o aktorze. Wiele lat temu próbowałem zmienić Myrona w film, a oni mówili o wszystkich wielkich znanych gwiazdach filmowych tamtych czasów. Wszyscy są cudownie utalentowani, ale myślałem, że nie widzę tego gościa jako Myrona. Więc to będzie bardzo trudne. Jestem przekonany, że Netflix przeszuka świat castingów i znajdzie dla nas idealną osobę.

SPOTKANIE: Czy zdecydowałeś, od której z 11 książek rozpocznie się serial?

COBEN: To też jest coś do omówienia, gdy znajdę idealnych partnerów kreatywnych. Zabawne, mam Niewinni w Hiszpanii ze wspaniałym znanym reżyserem Oriolem Paulo i Mario Casasem, który jest wielką gwiazdą – to naprawdę duża siła ognia. A Oriol Paulo ujął to idealnie, kiedy opisał, co zrobił Netflix, łącząc nas, „kreatywny Tinder”, Tinder dla kreatywnych, idealnie pasowaliśmy. Właśnie się zgodziliśmy, podzieliliśmy się wizją. Mam więc nadzieję, że „kreatywny Tinder” Netflixa znajdzie dla nas idealny zespół do opracowania Myrona Bolitara.

SPOTKANIE: Dlaczego Netflix jest w stanie dostosować Myrona Bolitara teraz, a nie po raz pierwszy? Nie miałeś praw?

COBEN: Czasami było to gdzie indziej pod inną opcją. Myślę też, że dzięki tej nowej umowie poznaliśmy się na tyle dobrze, aby zdać sobie sprawę, że nasz miks, miks Harlana Cobena, miks mnie i Netflix, działa. Dlatego oboje chcemy rozszerzyć tę relację.

READ  Eurowizja ma nadzieję na kwarantannę po rozpoznaniu Covid

SPOTKANIE: Czy zobaczymy w serialu siostrzeńca Myrona, Mickeya Bolitara, czy też jego prawa są powiązane z Amazonem?

COBEN: Nie wiem, jak działają prawa. Obecnie jest połączony z Amazonem. Więc kto wie, może kiedyś coś zrobimy, ale w tej chwili nie ma planów, żeby pojawił się w programie. Mickey tak naprawdę nie pasuje do serii Myron, z wyjątkiem jednej lub dwóch książek, więc nie sądzę, aby to był problem. Seria Mickey Bolitar firmy Amazon, Ochrona, kręci.

SPOTKANIE: Czy nowa umowa obejmie więcej amerykańskich seriali, czy też skupimy się na produkcjach międzynarodowych, z wyjątkiem Myrona Bolitara?

COBEN: Obie. Pracujemy nad kilkoma innymi amerykańskimi serialami. Ale zrobimy też więcej z brytyjską drużyną, z którą miałem szczęście pracować Jasne, nieznajomy oraz Zostań blisko; Mamy nadzieję zrobić z tym zespołem przynajmniej jedną, może dwie kolejne serie. Patrzymy na inne kraje europejskie, chciałbym spróbować zrobić program Netflix Niemcy lub Netflix Włochy, a także wrócić do Francji i Hiszpanii. I może trzecia wystawa w Polsce. Mam nadzieję, że rozprowadzę się równomiernie; Z czasem chciałbym coś zrobić w Indiach i Azji. Patrzymy na Netflix Brazylia, Netflix Argentyna, może Netflix Meksyk, pracujemy nad konkretnymi projektami z zespołami, które odniosły sukces w tych obszarach. Nasze cele są bardzo ambitne.

I tak, częścią rozszerzenia nowej umowy jest to, że będziemy pracować nad serią Myron Bolitar – i kilkoma innymi – które również będą miały siedzibę w USA.

SPOTKANIE: Jak działa aEdytować swoje książki w innym języku? Nie wiem, w ilu językach mówisz – zakładam, że nie mówisz po polsku. Czy czytasz skrypty, które są dla Ciebie tłumaczone? W jaki sposób zapewniasz, że lokalne wersje odzwierciedlają ducha powieści?

COBE: Nie znam języków. Mimo, że zrobiłem już cztery produkcje we Francji, nadal nie mówię po francusku, więc naprawdę słabo radzę sobie z językami obcymi. Tłumaczysz je wszystkie dla mnie. Czasami oznacza to, że trudno mi się upewnić, że dialog ma odpowiedni niuans. Więc będę rozmawiał z aktorami, będę rozmawiał z ludźmi, którzy mówią w tym języku. Przez większość czasu muszę ufać swojemu zespołowi. Są lokalne rzeczy, których nie do końca rozumiem, co sprawia, że ​​w pewnym sensie jest to dla mnie bardziej interesujące.

Krótki przykład z naszych czasów Las w Polsce. bazowałem Las Historie w dwóch różnych strefach czasowych, jedna, gdy dzieci są na letnim obozie jako nastolatki, a następnie ci sami ludzie jako dorośli, co naprawdę uważałem za wspaniałą i interesującą technikę. Obozy letnie w Stanach Zjednoczonych bardzo, bardzo różnią się od obozów letnich, które wybraliśmy w Polsce. Wyjaśnili mi, jak wyglądają ich obozy. Czy mogę powiedzieć, że są to naprawdę autentyczne obozy? Mogę, bo wszyscy w Polsce powiedzieli mi chłopcze, że to masz. Ale muszę szanować fakt, że robię to teraz w Warszawie, a nie w New Jersey i Massachusetts, gdzie grałbym tę książkę i to jest część współpracy.

READ  Nadchodzące wydanie anime na Netflix w sierpniu 2021 r.

Dla niektórych osób jest to negatywne. Myślę, że dla mnie jest odwrotnie. Myślę, że hybryda czyni to bardziej interesującym. Myślę, że połączenie amerykańskiej historii i amerykańskiej wrażliwości z miejscem, które niektórzy ludzie mogą być mniej zaznajomieni lub innym światem, faktycznie wzmacnia tę historię. Myślę też, że w moim przypadku historie są bardziej zróżnicowane. Są ludzie, którzy kochają wszystkie siedem programów. Są ludzie, którzy kochają bardziej optymistyczne tempo polskich koncertów. Są tacy, którzy uwielbiają szaloną zabawę, którą nazwałbym brytyjskim show. Są tacy, którzy lubią surowy realizm hiszpańskiego serialu. W pewnym sensie jest to więc coś dla każdego, a dla mnie daje mi możliwość odkrywania nowych sposobów opowiadania historii. Taki prezent naprawdę dał mi Netflix jako gawędziarz.

SPOTKANIE: Czy zajmujesz się tworzeniem angielskich dubbingów lub napisów do swoich programów?

COBE: Widzę ich i czasami mogę im powiedzieć, że to naprawdę niezdarne określenie. Czy mamy coś lepszego niż to? Osobiście nie jestem fanem dubbingu. Rozumiem, ludzie chcą to robić, szanuję to. Zawsze zachęcałbym ludzi do używania napisów, jeśli mogą.

SPOTKANIE: Czy w ramach umowy Netflix są jakieś nowe projekty serialowe, które są na zaawansowanym etapie?

COBEN: Nic, co naprawdę mogę ujawnić, ale są co najmniej dwie lub trzy, które są w trakcie prac i wkrótce się rozejdą.

SPOTKANIE: Niedawno opublikowałeś Pasować. Co dalej z Tobą po stronie wydawniczej?

COBEN: Kolejne wyjście w marcu będzie się nazywać Znajdę cię. I chociaż nie skończyłem czytać książki, to już pracuję nad nią z Netflixem. To było coś, o czym im powiedziałem, zanim jeszcze zacząłem pisać książkę, a oni powiedzieli, że brzmi to naprawdę fajnie. Więc już próbuję – co myślę, że jest to nowa rzecz – próbuję to zrobić, zanim powieść zostanie nawet ukończona, ponieważ mam dość historii, by wyjść poza nią.

Coben jest reprezentowany przez UTA i Gendlera & Kelly’ego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.