Connect with us

Gospodarka

Sektor prywatny z Iranu i Polski omawia współpracę dwustronną

Published

on

Sektor prywatny z Iranu i Polski omawia współpracę dwustronną

TEHRAN – Szefowie izb handlowych Iranu i Polski podczas spotkania on-line omówili sposoby poprawy współpracy pomiędzy sektorami prywatnymi obu krajów.

Samad Hassanzadeh, szef Irańskiej Izby Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa (ICCIMA), przemawiał podczas spotkania i podkreślił potrzebę zorganizowania specjalistycznych wystaw w obu krajach w celu zmobilizowania potencjału handlowego na rzecz silniejszych interakcji.

Zwrócił uwagę, że Iran i Polska mają duży potencjał współpracy i podkreślił, że poziom wymiany między obydwoma krajami jest znacznie niższy od tego potencjału.

Odnosząc się do amerykańskich sankcji wobec Teheranu, Hassanzadeh powiedział, że pomimo sankcji izby handlowe Iranu i Polski mogą skoncentrować się na działaniach gospodarczych w celu pobudzenia dwustronnej współpracy handlowej.

Poruszył także plany Iranu dotyczące złagodzenia skutków sankcji, zauważając, że duże delegacje handlowe z różnych krajów z całego świata uczestniczyły w zeszłym tygodniu w Iran Expo 2024 w stolicy Iranu, gdzie bliżej zapoznały się z możliwościami eksportowymi Iranu i zapoznały się z nimi .

Tymczasem prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko powiedział, że potencjał handlowy Iranu i Polski jest znacznie większy niż obecny poziom.

Podkreślił także potrzebę współpracy prowincjonalnej między obydwoma krajami, uznając jednocześnie ograniczenia w transakcjach finansowych wynikające z amerykańskich sankcji wobec Teheranu.

Kłoczko zaprosił irańskich aktorów gospodarczych do Polski w celu omówienia zasad współpracy gospodarczej.

EF/

READ  Pożegnanie Merkel z kryzysem w Polsce zepsute na szczycie UE
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *