Connect with us

Świat

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „błędne kroki” podczas inwazji na Ukrainę

Published

on

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „błędne kroki” podczas inwazji na Ukrainę

Oceniając rosyjskie wojska, Austin Don Lemon z CNN powiedział w ekskluzywnym wywiadzie przeprowadzonym w stolicy Bułgarii Sofii, że Rosjanie „nie postępowali tak szybko, jak by chcieli”.

Austin powiedział CNN, że Rosjanie „zmagają się z logistyką” i że nie widział żadnych dowodów na „dobre wykorzystanie wywiadu taktycznego” lub „integrację zdolności powietrznych z manewrem naziemnym”.

„Istnieje wiele rzeczy, których spodziewalibyśmy się zobaczyć, a których po prostu nie widzieliśmy. A Rosjanie naprawdę mieli trochę – przysporzyli nam trochę problemów. Dlatego wiele z ich założeń nie sprawdziło się. Weszli w tę walkę – powiedział.

Od inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się prawie miesiąc temu, wojska rosyjskie zbombardowany i zniszczony dużych części miast, w tym Mariupola i Charkowa, ale Ukrainie udało się powstrzymać Rosję przed zajęciem dużej części kraju, w tym stolicy Kijowa.

„Myślę, że (Rosja) wyobrażała sobie, że będą działać szybko i bardzo szybko zdobędą stolicę. Nie byli w stanie tego zrobić – powiedział szef Pentagonu.

Rosja również zmaga się z niskim morale, biorąc pod uwagę zaciekły opór Ukrainy wobec jej inwazji walczyć o zaopatrzenie tysięcy żołnierzy w tym kraju przedstawiciele USA i NATO powiedzieli CNN w tym tygodniu.

Austin został również zapytany o stanowisko Chin w sprawie wojny.

Rosja poprosiła również o wsparcie wojskowe i gospodarcze od Chin, dwóch amerykańskich urzędników powiedziało w tym tygodniu CNN.

Jak wynika z depeszy dyplomatycznej USA skierowanej do sojuszników, Chiny wykazały pewną otwartość w oferowaniu pomocy Rosji. Zarówno Rosja, jak i Pekin zaprzeczyły, że takie prośby miały miejsce.

W piątek prezydent Joe Biden próbował odwieść prezydenta Chin Xi Jinpinga od pomocy Rosji, ostrzegając swojego chińskiego odpowiednika podczas 110-minutowej rozmowy wideo o „wpływie i konsekwencjach” dla Pekinu, jeśli zapewni on Moskwie materialne wsparcie.

READ  Rand Paul wstrzymał 40 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy, odmawiając jednomyślnej zgody Senatu

Austin powiedział CNN, że „trudno powiedzieć”, co zrobią Chiny i odmówił spekulacji.

„Mam nadzieję, że Chiny nie poprą tego nikczemnego aktu Putina, mam nadzieję, że uznają potrzebę poszanowania suwerennego terytorium”, powiedział CNN, dodając: „Wiedzieliśmy, że to robimy”. zły wybór.”

Tymczasem Stany Zjednoczone zapewniły Ukrainie pomoc finansową i militarną w walce z Rosją, w tym dodatkowe 800 milionów dolarów pomocy na bezpieczeństwo, ogłoszonej w tym tygodniu przez Biden, ale przestały pomagać w tworzeniu strefy zakazu lotów nad Ukrainą, ponieważ starają się uniknąć bezpośrednio zaangażowani w konflikt.

Austin powiedział CNN, że Biden „bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​nie będziemy mieć wojsk na Ukrainie walczących z Rosją”.

Sekretarz obrony powiedział, że gdyby Stany Zjednoczone ustanowiły strefę zakazu lotów, musiałyby kontrolować niebo, atakować rosyjskie samoloty i niszczyć systemy lotnicze na Ukrainie, Białorusi i w Rosji.

„To by oznaczało, że walczymy z Rosją. Są to dwa kraje atomowe, których nikt nie chce widzieć w konflikcie. To nie jest dobre dla regionu. To nie jest dobre dla świata” – powiedział.

Powiedział, że Stany Zjednoczone skupiają się na udzielaniu Ukrainie pomocy, o której „wiemy, że robi różnicę” i „robieniu wszystkiego, co w naszej mocy, aby bronić każdego centymetra terytorium NATO”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły w piątek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *