Connect with us

Świat

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „błędne kroki” podczas inwazji na Ukrainę

Published

on

Oceniając rosyjskie wojska, Austin Don Lemon z CNN powiedział w ekskluzywnym wywiadzie przeprowadzonym w stolicy Bułgarii Sofii, że Rosjanie „nie postępowali tak szybko, jak by chcieli”.

Austin powiedział CNN, że Rosjanie „zmagają się z logistyką” i że nie widział żadnych dowodów na „dobre wykorzystanie wywiadu taktycznego” lub „integrację zdolności powietrznych z manewrem naziemnym”.

„Istnieje wiele rzeczy, których spodziewalibyśmy się zobaczyć, a których po prostu nie widzieliśmy. A Rosjanie naprawdę mieli trochę – przysporzyli nam trochę problemów. Dlatego wiele z ich założeń nie sprawdziło się. Weszli w tę walkę – powiedział.

Od inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się prawie miesiąc temu, wojska rosyjskie zbombardowany i zniszczony dużych części miast, w tym Mariupola i Charkowa, ale Ukrainie udało się powstrzymać Rosję przed zajęciem dużej części kraju, w tym stolicy Kijowa.

„Myślę, że (Rosja) wyobrażała sobie, że będą działać szybko i bardzo szybko zdobędą stolicę. Nie byli w stanie tego zrobić – powiedział szef Pentagonu.

Rosja również zmaga się z niskim morale, biorąc pod uwagę zaciekły opór Ukrainy wobec jej inwazji walczyć o zaopatrzenie tysięcy żołnierzy w tym kraju przedstawiciele USA i NATO powiedzieli CNN w tym tygodniu.

Austin został również zapytany o stanowisko Chin w sprawie wojny.

Rosja poprosiła również o wsparcie wojskowe i gospodarcze od Chin, dwóch amerykańskich urzędników powiedziało w tym tygodniu CNN.

Jak wynika z depeszy dyplomatycznej USA skierowanej do sojuszników, Chiny wykazały pewną otwartość w oferowaniu pomocy Rosji. Zarówno Rosja, jak i Pekin zaprzeczyły, że takie prośby miały miejsce.

W piątek prezydent Joe Biden próbował odwieść prezydenta Chin Xi Jinpinga od pomocy Rosji, ostrzegając swojego chińskiego odpowiednika podczas 110-minutowej rozmowy wideo o „wpływie i konsekwencjach” dla Pekinu, jeśli zapewni on Moskwie materialne wsparcie.

Austin powiedział CNN, że „trudno powiedzieć”, co zrobią Chiny i odmówił spekulacji.

READ  Włoski komisarz: Sytuacja w pandemii jest dramatyczna

„Mam nadzieję, że Chiny nie poprą tego nikczemnego aktu Putina, mam nadzieję, że uznają potrzebę poszanowania suwerennego terytorium”, powiedział CNN, dodając: „Wiedzieliśmy, że to robimy”. zły wybór.”

Tymczasem Stany Zjednoczone zapewniły Ukrainie pomoc finansową i militarną w walce z Rosją, w tym dodatkowe 800 milionów dolarów pomocy na bezpieczeństwo, ogłoszonej w tym tygodniu przez Biden, ale przestały pomagać w tworzeniu strefy zakazu lotów nad Ukrainą, ponieważ starają się uniknąć bezpośrednio zaangażowani w konflikt.

Austin powiedział CNN, że Biden „bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​nie będziemy mieć wojsk na Ukrainie walczących z Rosją”.

Sekretarz obrony powiedział, że gdyby Stany Zjednoczone ustanowiły strefę zakazu lotów, musiałyby kontrolować niebo, atakować rosyjskie samoloty i niszczyć systemy lotnicze na Ukrainie, Białorusi i w Rosji.

„To by oznaczało, że walczymy z Rosją. Są to dwa kraje atomowe, których nikt nie chce widzieć w konflikcie. To nie jest dobre dla regionu. To nie jest dobre dla świata” – powiedział.

Powiedział, że Stany Zjednoczone skupiają się na udzielaniu Ukrainie pomocy, o której „wiemy, że robi różnicę” i „robieniu wszystkiego, co w naszej mocy, aby bronić każdego centymetra terytorium NATO”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły w piątek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.