Connect with us

Sport

Sędzia: Maciej Stolarczyk jest trenerem drużyny U-21

Published

on

„Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że nowym trenerem reprezentacji Polski U-21 został Maciej Stolarczyk. Wcześniej był odpowiedzialny za drużynę U-17. (1-1) Trener Czesław Michniewicz zakończył pracę z drużyną. Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje mu za zaangażowanie, sukcesy w drużynie młodzieżowej i powodzenia w dalszej karierze treningowej ”- czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie PZPN.

Przeczytaj także: Niezniszczalna kolumna

Stolarczyk po raz pierwszy poprowadzi reprezentację Polski do lat 21 17 listopada w meczu z Łotwą na zakończenie eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów.

Kiedy Czesław Michniewicz objął rolę menadżera Legii Warszawa, stało się niemal jasne, że w meczach z Serbią i Bułgarią poprowadzi polską drużynę młodzieżową tylko dwukrotnie. Początkowo na jego następcę wybrano Jacka Magierę, ale PZPN trochę zaskoczył i postanowił dać szansę Stolarczykowi.

Były piłkarz, w tym Wisła Kraków, ostatnio współpracował z drużyną U17. Jego umiejętności i charyzma na tyle przekonały decydentów PZPN, że zdecydowali się powierzyć drużynie do 21 roku życia, która jest bezpośrednią bazą pierwszej reprezentacji.

READ  Spotkanie Prezesa IMMAF z rodakiem z MMA Polska w celu promocji sportu w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.