Connect with us

Nauka

Saudyjscy studenci jadą do Atlanty na międzynarodowe targi nauki i inżynierii

Published

on

Saudyjscy studenci jadą do Atlanty na międzynarodowe targi nauki i inżynierii

RIYADH: Saudyjska delegacja pod przewodnictwem Ministerstwa Komunikacji i Technologii Informacyjnych przebywa w Stanach Zjednoczonych, aby spotkać się z głównymi firmami technologicznymi oraz ośrodkami innowacji i przestrzeni kosmicznej, aby wzmocnić swoją regionalną rolę jako potęgi cyfrowej i technologicznej.

Minister komunikacji i technologii informacyjnych Abdullah Al-Swaha przewodniczył delegacji, która w czwartek rozpoczęła serię spotkań z firmami amerykańskimi.

Arabia Saudyjska jest regionalnym centrum technologicznym, a delegacja chce umocnić tę pozycję, inspirując innowacyjne i kreatywne możliwości saudyjskiej młodzieży.

„Aby poprawić saudyjski rynek technologii, odbyło się kilka spotkań z firmami specjalizującymi się w oprogramowaniu, technologii finansowej i zarządzaniu inwestycjami” – tweetowało ministerstwo w czwartek.

„Aby przyspieszyć rozwój rynku treści cyfrowych w Arabii Saudyjskiej, rozwinąć zdolności twórcze synów i córek tego kraju oraz wesprzeć program #Ignite, Jego Ekscelencja @aalswaha spotyka się z dyrektorem generalnym @omnicom w swojej siedzibie w Nowym Jorku”. , dodał ministerstwo.

Omnicom to wiodąca globalna firma zajmująca się komunikacją marketingową, która oferuje najlepsze talenty, kreatywność i innowacje cyfrowe w świecie zintegrowanych usług marketingowych ponad 200 markom. Ich lista klientów zawiera jedne z najbardziej kultowych i odnoszących sukcesy marek na świecie.

Seria spotkań ma na celu przyciągnięcie inwestycji do Królestwa poprzez ustanowienie partnerstw strategicznych, które promują i rozwijają gospodarkę cyfrową, innowacyjność i gospodarkę opartą na badaniach kosmicznych, zgodnie z planami reform Saudyjska Wizja 2030.

Realizacja saudyjskiej wizji 2030, której celem jest dywersyfikacja gospodarki z dala od paliw kopalnych, będzie w dużej mierze zależeć od rozwoju technologicznego i innowacji.

Zastosowanie wiedzy naukowej i zaawansowanych technologii będzie znaczącym krokiem w kierunku powodzenia planów.

Arabia Saudyjska zajęła drugie miejsce na świecie wśród krajów G20 w raporcie Digital Competitiveness Report for 2021. Opublikowany przez Europejskie Centrum Konkurencyjności Cyfrowej raport opiera się na danych dostarczonych przez Global Competitiveness Index wydawany przez Światowe Forum Ekonomiczne oraz na danych pomocniczych dostarczonych przez Bank Światowy i Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny.

READ  rewolucjonizuje makijaż i celebruje Ciebie i Twoją indywidualność

Królestwo awansowało o 20 pozycji w ogólnym indeksie z poprzedniego roku i 86 pozycji w osi ekosystemu cyfrowego, wyprzedzając kraje G20 i osiągnęło trzecie miejsce w osi cyfrowych zdolności wśród krajów G20.

Ten postęp opiera się na ciągłym cyfrowym przywództwie Królestwa. Odzwierciedla również skok jakościowy dokonany przez Królestwo w infrastrukturze telekomunikacyjnej, rozwoju zdolności cyfrowych i megaprojektach cyfrowych. Wszystkie te ulepszenia zostały wzmocnione przez strategię sektora ICT 2023, wywodzącą się z Saudi Vision 2030.

Delegacje Królestwa w krajach takich jak USA odzwierciedlają jego determinację w kontynuowaniu transformacji w kierunku gospodarki opartej na innowacjach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *