Connect with us

Gospodarka

Sankcje wobec Rosji niewystarczające, muszą zostać wzmocnione

Published

on

Sankcje wobec Rosji niewystarczające, muszą zostać wzmocnione

Obecne sankcje wobec Rosji nie wystarczą, potrzebny jest nowy zestaw restrykcyjnych środków.

„Reżim rosyjski musi być odizolowany od społeczności międzynarodowej i biznesu. Obecne sankcje nie wystarczą, musimy kontynuować prace nad nowym pakietem środków ograniczających – powiedział minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Finlandii Pekką Haavisto w piątek w Helsinkach – donosi Ukrinform, powołując się na TVN24.

Zaznaczył, że Polska z zadowoleniem przyjęła wniosek Finlandii o członkostwo w NATO i zaznaczył, że jej wejście do sojuszu znacząco wzmocni bezpieczeństwo i stabilność polityczną w regionie Morza Bałtyckiego.

Rau podziękował także Finlandii za solidarność i wsparcie dla Ukrainy.

Haavisto z kolei powiedział, że jego kraj solidaryzuje się z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą. Powiedział, że Finlandia przyjęła ponad 20 tys. uchodźców z Ukrainy, a jego kraj przeznaczył także 70 mln euro na odbudowę Ukrainy.

Minister spraw zagranicznych Finlandii zwrócił uwagę, że agresja Rosji na Ukrainę przyspieszyła proces integracji jego kraju z NATO.

Jak informowaliśmy, na początku czerwca Unia Europejska uchwaliła szósty pakiet sankcji wobec Federacji Rosyjskiej i Białorusi. Ukraina już współpracuje z Unią Europejską nad siódmym pakietem sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

Na niedawnym szczycie NATO w Madrycie Finlandia i Szwecja zostały oficjalnie zaproszone do przyłączenia się do sojuszu.

olej

READ  bne IntelliNews - Mimo wątpliwości co do reformy praworządności Bruksela uwalnia pieniądze z funduszu odbudowy dla Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *