Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Sanepid w Toruniu nie nałoży żadnych kar za urodziny Radia Maryja

Published

on

Sanepid nie wykrył żadnych nieprawidłowości i nie nałoży żadnych kar na uczestników i organizatorów urodzin Radia Maryja. Jak dowiedział się reporter RMF FM, taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu po otrzymaniu wyjaśnień policji i organizatorów.

5 grudnia Przyjechały setki wiernych, w tym kilkudziesięciu księży i ​​biskupów oraz kilkudziesięciu polityków. Duchowni byli bez masek, niektórzy politycy – m.in. Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak – mówili bez zakrywania ust i nosa.

Sanepid wyjaśnia swoją decyzję na podstawie informacji, które otrzymał od policji i organizatorów. Według Komendanta Miejskiej Policji w Toruniu żaden z uczestników nie został ukarany ani upomniany za naruszenie ograniczeń epidemicznych. Urzędnicy nie stwierdzili naruszenia przepisów – rzecznik prasowy RMF FM WSSE w Bydgoszczy.

Organizatorzy zapewniają przestrzeganie wartości granicznych dla maksymalnie jednej osoby na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni świątyni, i wszystkie osoby miały zakryte usta i nos zgodnie z zaleceniami. Jedynym wyjątkiem powinni być czciciele religii. Dodatkowo świątynię należało wietrzyć, znajdowały się dozowniki środków dezynfekujących oraz tablice informacyjne.

Organizatorzy nawiązują do stanowiska policji w informacji przekazanej WSSE w Bydgoszczy. „O tym, że uroczystość była odpowiednio zorganizowana i przeprowadzona, świadczy również fakt Przebieg uroczystości nie pozostawiał wątpliwości co do policji i innych funkcjonariuszyktórzy również byli obecni na uroczystości ze względu na udział osób podlegających obowiązkowej ochronie zgodnie z odpowiednimi przepisami lub które sprawdziły przebieg i organizację uroczystości ”- powołując się na wypowiedzi organizatorów Łukasz Betański z WSSE w Bydgoszczy. Dodaje, że„ w związku z ww. sanitariatem w Toruniu nie ukarze organizatorów uroczystości. „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *