Connect with us

Świat

Samuel Luiz: Hiszpańska policja aresztuje trzy osoby aresztowane za rzekome morderstwo homofobiczne

Published

on

Śledztwo w sprawie śmierci Samuela Luiza (24 lata) trwa i nie wykluczono żadnego motywu – w tym możliwości, że było to przestępstwo homofobiczne – według Jose Minonesa, głównego delegata rządu. Północno-Zachodnia Hiszpania gdzie Luiz został pobity na śmierć w sobotę.

„Sędzia zdecyduje, czy było to przestępstwo z nienawiści” – powiedział Minones w wywiadzie dla hiszpańskiego radia SER w środę.

Zabójstwo Luiza – pobitego na śmierć przed klubem nocnym w północno-zachodnim mieście A Coruña – wywołało w tym tygodniu protesty w Madrycie, Barcelonie, A Coruña i wielu innych hiszpańskich miastach, gdzie tysiące zgłosiło ataki na społeczność LBGTQ.

Według Minones, dwaj zatrzymani mężczyźni i kobieta w wieku od 20 do 25 lat byli podejrzani o bezpośredni udział w ataku.

Świadek zidentyfikowany po imieniu Lina – która twierdziła, że ​​jest przyjaciółką Luiza – powiedział hiszpańskim mediom, że na początku ataku użyto homofobicznego oszczerstwa.

Policja nie wyklucza dalszych aresztowań i opiera swoje śledztwo na zeznaniach 15 osób, nagraniach z telefonów komórkowych nagranych na miejscu zdarzenia oraz nagraniach z kamer bezpieczeństwa na obszarze obsługiwanym przez policję miejską i lokalne firmy, powiedział Minones.

Luiz, który pracował w domu spokojnej starości, został śmiertelnie pobity przez ludzi, którzy go bili i kopali, powiedziała CNN rzeczniczka biura Minones.

Według rzeczniczki, incydent rozpoczął się przed nocnym klubem na plaży Riazor w A Coruña.

Luiz mógł wtedy przejść kilkaset metrów – z plaży na poziom ulicy i po drugiej stronie ulicy – gdzie został następnie śmiertelnie zaatakowany, dodała.

Załoga karetki próbowała reanimować Luiza na miejscu zdarzenia, a następnie zabrała go do szpitala, gdzie później zmarł, dodała rzeczniczka.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *