Connect with us

Nauka

Sajid Javid uzyskał pozytywny wynik testu na Covid po otrzymaniu dwóch szczepień

Published

on

Sajid Javid (przewód PA)

sekretarz zdrowia Sajid Dżawid ujawnił, że izoluje się po pozytywnym teście na koronawirus.

Javid powiedział, że nie czuje się dobrze i przeszedł test przepływu bocznego. Dodał, że jest w pełni zaszczepiony, a objawy są łagodne.

Publikując wideo na Twitterze, powiedział: „Dzisiaj rano uzyskałem pozytywny wynik testu covid. Czekam na mój wynik PCR, ale na szczęście miałem moje ukłucia i objawy są łagodne.

„Proszę koniecznie przedstawić swoją szczepionkę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś”.

W filmie Javid poprosił wszystkich, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, aby zgłosili się po zastrzyk.

„Chcę również skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w nasz krajowy program dostarczania szczepionek, naprawdę najlepszy w swoim rodzaju na całym świecie” – powiedział.

„Jeśli jeszcze nie wykonałeś ciosów, idź tam i zdobądź je tak szybko, jak to możliwe.

„Jeśli wszyscy spełnią swoją rolę, nie tylko ochronisz siebie i swoich bliskich, ale także NHS i pomożesz zachować nasz styl życia”.

Pozytywny wynik Javida przyszedł po tym, jak niedawno odwiedził dom opieki w Londynie na początku tego tygodnia.

Sekretarz zdrowia złożył we wtorek wizytę w domu opieki Aashna House w Streatham, gdzie spotkał się z kierownikiem domu opieki Smitą Bhatt oraz resztą zespołu wykonawczego i opiekunów. Spotkał się również z mieszkańcami, gdy brali udział w zajęciach.

Pojawił się również w Izbie Gmin w środę, aby rozpocząć debatę na temat ustawy o zdrowiu i opiece społecznej, chociaż nie jest jasne, czy był wówczas zarażony.

Następnie został sfotografowany, gdy opuszczał numer 10 po długim spotkaniu z Borisem Johnsonem w piątek.

Pan Javid został mianowany sekretarzem zdrowia w czerwcu On podąża Zwolnienie Matta Hancocka po tym jak poszedł przyłapana na całowaniu pomocnika Gina Coladangelo.

READ  Inauguracyjny Dziekan Stanford Doerr School of Sustainability

Jego ogłoszenie pojawia się, gdy rząd przygotowuje się do kontynuowania ostateczne zniesienie ograniczeń blokady w Anglii w poniedziałek.

Jeszcze, były sekretarz zdrowia Jeremy Hunt ostrzegł, że rząd może ponownie nałożyć ograniczenia blokujące jeśli przypadki zachorowań na Covid będą się zwiększać w okresie letnim i jesiennym.

Pan Hunt, który jest obecnie przewodniczącym Komisji ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Izby Gmin, powiedział, że sytuacja jest „bardzo poważna”.

„Lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej NHS nie miga na pomarańczowo, miga na czerwono” – powiedział BBC Radio 4 Today.

„Pacjenci w szpitalu Covid podwajają się co dwa tygodnie. Oznacza to, że do końca sierpnia trafimy do szpitala Covid z 10 000 pacjentów, czyli około 20 razy więcej niż w zeszłym roku. To bardzo poważna sytuacja.

„Myślę, że we wrześniu prawie na pewno zobaczymy, że infekcje osiągną nowy dzienny szczyt, przekraczając dzienny poziom 68 000, który był poprzednim dziennym rekordem w styczniu.

„Jeżeli nadal rosną, gdy wracają szkoły, myślę, że będziemy musieli ponownie rozważyć kilka bardzo trudnych decyzji. To, jak zachowamy się w nadchodzących tygodniach, będzie miało istotne znaczenie. ”

zobacz Więcej informacji

Sajid Javid samoizolujący się po pozytywnym wyniku testu na Covid

Wariant beta we Francji „może uciec przed szczepionkami” – ostrzega ekspert

Szczepionka przeciw grypie zostanie zaoferowana 35 milionom ludzi, w tym uczniom szkół średnich

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.