Connect with us

technologia

RYNKI WSCHODZĄCE – Pogrom technologiczny w Azji ciągnie akcje w dół w obliczu obaw związanych z pandemią i rozprawą

Published

on

* Indeks giełdowy EM spadł w tym tygodniu o 1%

* Indeks technologii EM spada do najniższego poziomu od dwóch tygodni

* S.African Rand spada, krawężniki COVID-19 powinny pozostać – zdrowie min

* Odpływy z rynków wschodzących rosną w tym tygodniu – JPM

13 sierpnia (Reuters) – Udziały w rynkach wschodzących spadły w piątek o 0,8% pod presją spadku chińskiego subindeksu półprzewodników, który ciążył innym producentom chipów, szczególnie w Korei Południowej i na Tajwanie.

W obawie przed nalotami regulacyjnymi i rosnącymi przypadkami COVID-19 w Chinach, inwestorzy wycofali się z cennych akcji technologicznych, a Alibaba, Tencent, Baidu i Xiaomi spadły między 2,5% a 3,2%.

„Pytanie, które jest teraz na ustach wszystkich, to kto następny? Czy też sektory docelowe, takie jak technologia i edukacja, otrzymają większy nadzór i interwencje rządowe (w Chinach) ”- powiedział Jeffrey Halley, starszy analityk rynku Azji i Pacyfiku w OANDA.

Podczas gdy akcje chińskich chipów spadły o 4%, południowokoreański KOSPI i główny indeks Tajwanu straciły po ponad 1%, podczas gdy indeks technologii rynków wschodzących MSCI spadł o 1,7%, osiągając dwutygodniowe minimum.

Zdaniem Halleya z Oandy, pogarszające się zatory w dwóch głównych chińskich portach kontenerowych w Szanghaju i Ningbo po zamknięciu terminalu kontenerowego w Ningbo z powodu pandemii prawdopodobnie jeszcze bardziej zakłócą łańcuchy dostaw.

„Fale te będą odczuwalne nie tylko w Chinach, ale na całym świecie”.

Przy akcjach w Rosji, RPA i Polsce spadły o 0,1% w piątek, indeks MSCI dla akcji z rynków wschodzących spadł w tym tygodniu o prawie 1%.

Waluty rynków wschodzących również spadły, dzień po ustabilizowaniu się kursów na Filipinach iw Turcji. Banki centralne w Meksyku i Peru utrzymały ostrożne prognozy po czwartkowej podwyżce stóp, gdy kraje walczą z kolejną falą COVID-19.

Protokoły z przyszłotygodniowego lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej USA są analizowane pod kątem dowodów na rozszerzenie środków stymulacyjnych. Spekulacje czasowe zaważyły ​​w tym tygodniu na bardziej ryzykownych walutach, przy czym indeks walut EM zmierza do tygodniowej straty na poziomie 0,4%.

READ  Nowa farma plażowa w Stardew Valley jest warta świeżego startu

Złoty został wyznaczony na najlepszą sesję od dwóch tygodni po tym, jak napięcia polityczne wywarły presję na walutę na początku tego tygodnia.

Dane pokazały, że PKB Polski wzrósł o 10,9% rok do roku, ale był nieco poniżej oczekiwań na 11% wzrostu.

Rand RPA spadł o 0,4%. Minister zdrowia tego kraju powiedział w piątek, że nie zaleci dalszego łagodzenia blokady COVID-19 pomimo spadku liczby infekcji.

W ciągu tygodnia obligacje EM odnotowały odpływ netto w wysokości 276 milionów dolarów, o 40% więcej niż w zeszłym tygodniu, podczas gdy napływ akcji spadł z 1,7 miliarda dolarów do 361 milionów dolarów, według JPMorgan.

Aby zapoznać się z GRAFIKĄ wyników rynków wschodzących na rynku walutowym w 2021 r., zobacz tmsnrt.rs/2egbfVh WYKRES przedstawiający wyniki indeksu MSCI Emerging w 2021 r. można znaleźć pod adresem tmsnrt.rs/2OusNdX

TOP NEWS w krajach wschodzących

Raport rynkowy CENTRAL EUROPE można znaleźć na

Raport dotyczący rynku TURECKIEGO patrz

ROSYJSKI raport rynkowy, zobacz

Raportowanie Susan Mathew w Bengaluru; Edytowanie przez Ramakrishnana M.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *