Connect with us

Najważniejsze wiadomości

RWE zabezpiecza kontrakty CfD na projekty fotowoltaiczne o mocy 66 MW w Polsce

Published

on

RWE zabezpiecza kontrakty CfD na projekty fotowoltaiczne o mocy 66 MW w Polsce

RWE AG (ETR:RWE) zabezpieczyła kontrakty na różnice kursowe (CfD) na 66 MW projektów fotowoltaicznych w Polsce, poszerzając swój ekologiczny portfel w kraju, ogłosiła w piątek niemiecka grupa energetyczna.

Kontrakty przyznane przez Urząd Regulacji Energetyki w ostatnich aukcjach OZE dotyczą małych i średnich projektów fotowoltaicznych. Mają różne terminy dostaw, ale budowa większości z nich rozpocznie się w 2024 roku. Wiele systemów zostało opracowanych przez lokalną firmę Alpha Solar, którą RWE przejęło w zeszłym roku.

Według Katji Wuenschel, dyrektor zarządzającej RWE Renewables Europe & Australia, Polska jest jednym z głównych rynków wzrostu firmy i oferuje doskonałe lokalizacje zarówno dla energetyki wiatrowej, jak i słonecznej.

„Sukces w tych przetargach wzmacnia naszą pozycję wiodącej firmy zajmującej się energią odnawialną i pozwala nam zabezpieczyć część naszych przychodów w dłuższej perspektywie” – dodała Agnieszka Wojnarowska, menadżer ds. rozwoju lądowej energetyki wiatrowej i słonecznej w RWE Renewables Poland.

RWE ma już w Polsce działające parki fotowoltaiczne o mocy ponad 32 MW i projekty fotowoltaiczne o mocy ponad 100 MW w budowie.

Firma ogłosiła niedawno plany zainwestowania 55 miliardów euro netto (59,3 miliarda dolarów) na całym świecie i rozszerzenia swojego ekologicznego portfela do ponad 65 GW w latach 2024–2030.

(1 EUR = 1078 USD)

Wybierz teraz swój biuletyn dotyczący energii odnawialnej. Dołącz za darmo!

READ  Rządowy personel kryzysowy o możliwych ograniczeniach związanych z koronawirusem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *