Connect with us

Sport

Rusza sprzedaż do finału Ligi Europy z 9500 biletami w Polsce | Sporty

Published

on

NYON, Szwajcaria (AP) – UEFA rozpoczęła w poniedziałek sprzedaż biletów na finał Ligi Europy w Polsce. Każdy klub otrzymuje 2000 miejsc z maksymalnego limitu 9500.

Nie jest jasne, czy kibice dwóch finalistów będą mogli przyjechać do Polski, gdzie władze zatwierdziły limit 25% pojemności stadionu Areny Gdańsk na mecz 26 maja.

„Kibice z zagranicy muszą przestrzegać ograniczeń wjazdu na granice i wymogów obowiązujących w czasie finałów, ponieważ posiadacze biletów nie mają żadnych wyjątków” – oświadczyła UEFA.

Po pierwszym meczu półfinałowym w zeszłym tygodniu możliwy jest w pełni angielski finał z Manchesterem United na czele Roma 6-2. Arsenal gościł Villarreal w czwartek w rewanżu tylko 2-1.

Plik Obecnie doradza rząd Wielkiej Brytanii „Wbrew wszelkim wyjazdom poza niezbędnym” do Polski z określonymi wyjątkami dla czołowych sportowców, ale nie dla widzów. Osoby odwiedzające Polskę są obecnie zobowiązane do samoizolacji po powrocie.

Wejście na stadion w Gdańsku „może wiązać się z koniecznością posiadania zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na COVID-19” – powiedziała UEFA.

Ceny biletów wahają się od 40 euro do 130 euro, przy czym 2000 sprzedano kibicom na całym świecie w głosowaniu na stronie internetowej UEFA. Termin składania wniosków upływa w piątek. UEFA przyznała łącznie 3500 miejsc lokalnym organizatorom, międzynarodowym działaczom piłkarskim, sponsorom i nadawcom.

UEFA oświadczyła, że ​​„zwróci pełną cenę biletu zwycięzcom, jeśli lokalne władze ogłoszą później zmniejszenie pojemności stadionu”.

Gdańsk jest gospodarzem finału Ligi Europy rok po tym, jak jego pierwotne miejsce zostało przeniesione podczas pandemii koronawirusa. Zeszłoroczne zawody zakończyły się jako mini turniej w Niemczech.

Copyright 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani rozpowszechniany bez pozwolenia.

READ  Sukces Tenis-Świątek pomaga Polsce ożywić nadmorski turniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.