Rupal Chaudhary zdobywa dwa medale na Mistrzostwach Świata U-20 w Lekkiej Atletyce | Wiadomości sportowe

Rupal Chaudhary zdobywa dwa medale na Mistrzostwach Świata U-20 w Lekkiej Atletyce |  Wiadomości sportowe

Cali (Kolumbia): Rupal Chaudhary przeszła do historii, stając się pierwszą indyjską lekkoatletką, która zdobyła dwa medale na Mistrzostwach Świata U-20 w lekkiej atletyce, kiedy zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m kobiet tutaj po swojej srebrnej sztafecie 4 x 400 m.

17-latka pochodzi z skromnej rodziny, jej ojciec był małym rolnikiem w wiosce Shahpur Jainpur w dystrykcie Meerut UP. 17-latek był w niesamowitej formie, pokonując cztery wyścigi na 400 metrów w ciągu zaledwie trzech dni.

Rupal zajął trzecie miejsce z 51,85 sekundami za Yemi Mary John (51,50) z Wielkiej Brytanii i Damaris Mutunga (51,71) z Kenii.

We wtorek zdobyła srebro w kwartecie sztafetowym 4x400m, który zajął drugie miejsce za USA z rekordem Azji juniorów 3:17,76s.

Tego samego dnia przebiegła swój indywidualny bieg na 400 m w pierwszej serii, zanim dotarła do półfinału w środę i finału w czwartek.

Dwukrotnie pobiegła swój życiowy rekord w mistrzostwach, przez pierwsze 52,27 sekundy w półfinale, zanim przebiła go w finale.

Na początku tego roku Rupal zaskoczyła faworytkę przed wyścigiem Priyę Mohan z Karnataki, zdobywając złoty medal w biegu na 400 m kobiet na Mistrzostwach Federacji Lekkoatletycznych Pucharu Federacji U-20.

Rupal jest drugą Hinduską, która zdobyła medal na 400 metrów kobiet po tym, jak Hima Das zdobyła historyczne złoto podczas edycji mistrzostw w Finlandii 2018 z czasem 51,46 sekundy.

Mistrz olimpijski w oszczepach Neeraj Chopra został pierwszym Indianinem, który zdobył złoto na mistrzostwach Polski w 2016 roku.

Brąz Rupala to dziewiąty medal Indii w klasyfikacji generalnej mistrzostw, dawniej znanych jako Mistrzostwa Świata Juniorów. Na ostatniej edycji w Nairobi w 2021 roku Indie zdobyły trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy.