Connect with us

technologia

Rumuńska firma programistyczna Softeh Plus w całości przejęta przez polską grupę Symfonia – The Diplomat Bucharest

Published

on

Rumuńska firma programistyczna Softeh Plus w całości przejęta przez polską grupę Symfonia – The Diplomat Bucharest

Softeh Plus, rumuńska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży oprogramowania ERP, ogłasza całkowite przejęcie przez Symfonię. Symfonia jest liderem na rynku rozwiązań oprogramowania ERP i HCM dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i jest wspierana przez dwóch wiodących inwestorów technologicznych Accel-KKR z Doliny Krzemowej i MidEuropa z Europy Środkowej.

Zdaniem przedstawicieli Symfonii, decyzja o zakupie motywowana jest silną pozycją firmy Softeh Plus na rynku rumuńskim, która wyróżnia się jako czołowy dostawca rozwiązań ERP w dynamicznie rozwijającym się sektorze medycznym i farmaceutycznym.

Softeh Plus będzie w dalszym ciągu prowadzić niezależną działalność, której głównym celem będzie przyspieszenie wzrostu organicznego oraz poprzez przejęcia na rynku rumuńskim. Jeśli chodzi o plany rozwojowe nowej spółki na bieżący rok, to spodziewany jest znaczny wzrost sprzedaży, przy jednoczesnym utrzymaniu dwucyfrowej dynamiki wzrostu, jaką Softeh Plus odnotowuje w ostatnich latach. W szczególności opracowywany jest długoterminowy plan strategiczny mający na celu stymulowanie dalszego rozwoju na rynku rumuńskim.

„Nasza wiedza technologiczna i potencjał biznesowy zostały dostrzeżone na rynku europejskim. Symfonia, wspierana przez Accel-KKR i MidEuropa, zobowiązała się do inwestycji w Softeh Plus w celu dalszego rozwoju firmy i osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku w Rumunii. Dzięki tej inwestycji Softeh Plus będzie w stanie dostarczać klientom nowe rozwiązania i gwałtownie rozwijać się w wybranych segmentach rynku” – powiedział Mihai Calu, dyrektor generalny Softeh. „Otwieramy zupełnie nowy rozdział w historii Softeh Plus, utrzymując nasze zaangażowanie na rzecz klientów i mając odważne spojrzenie na przyszłość, zarówno na rynku lokalnym, jak i w regionie”

Grupa Symfonia, zatrudniająca ponad 600 pracowników i wolumen biznesowy na poziomie około 40 milionów euro, chce stać się jednym z wiodących dostawców oprogramowania dla małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Pełne przejęcie Softeh Plus w Rumunii jest pierwszym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu.

READ  Cena Samsunga Galaxy Z Fold 6 wyciekła na kilka tygodni przed premierą

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać zespół Softeh Plus w naszej dalszej rodzinie” – powiedział Piotr Ciski, dyrektor generalny Grupy Symfonia. „Przejęcie oznacza nie tylko ekspansję geograficzną, ale także cenne uzupełnienie portfolio Symfonii i podkreśla naszą pozycję jako kluczowego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej. Możliwość opracowywania innowacyjnych projektów wspólnie z rumuńskim zespołem przyniesie korzyści wszystkim naszym klientom. Razem będziemy w dalszym ciągu świadczyć wysokiej jakości usługi i rozwiązania, aby zapewnić klientom możliwość skorzystania z możliwości, jakie oferuje współpraca naszych firm”.


Wyświetlenia postów: 3041


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *