Connect with us

Świat

Ruchira Kamboj: „Nie trzeba nam mówić, co mamy robić z demokracją”: Indie w ONZ

Published

on

Ruchira Kamboj: „Nie trzeba nam mówić, co mamy robić z demokracją”: Indie w ONZ

„Każdy może mówić, co chce” – powiedziała wysłanniczka Indii Ruchira Kamboj do ONZ.

Organizacja Narodów Zjednoczonych:

Indiom nie trzeba mówić, co mają wspólnego z demokracją, powiedziała w czwartek stała przedstawiciel tego kraju przy ambasador ONZ Ruchira Kamboj, która będzie przewodniczyć Radzie Bezpieczeństwa ONZ w grudniu.

Indie w czwartek przejęły przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ złożonej z 15 krajów w grudniu, kiedy to będą gospodarzem wydarzeń związanych ze zwalczaniem terroryzmu i zreformowanym multilateralizmem. Prezydencja zamknie kurtynę dwuletniej kadencji Indii jako wybranego niestałego członka potężnego organu ONZ.

Pani Kamboj, pierwsza stała przedstawicielka Indii przy ONZ, zasiądzie na fotelu prezydenta przy stole w kształcie podkowy. Pierwszego dnia indyjskiej prezydencji rozmawiała z reporterami w siedzibie ONZ na temat miesięcznego programu prac.

W odpowiedzi na pytanie o demokrację i wolność prasy w Indiach powiedziała: „Chciałabym powiedzieć, że nie trzeba nam mówić, co mamy robić w zakresie demokracji.

„Indie są prawdopodobnie najstarszą cywilizacją na świecie, jak wszyscy wiecie. W Indiach demokracja ma korzenie 2500 lat wstecz, zawsze byliśmy demokracją. Jeśli cofniemy się do bardzo niedawnych czasów, wszystkie filary demokracji mamy nienaruszone – władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza i czwartej władzy, czyli prasa, a także tętniąca życiem sieć społecznościowa. Czyni to kraj największą demokracją na świecie.

„Co pięć lat organizujemy największe demokratyczne ćwiczenia na świecie. Każdy może mówić, co chce i chce, i tak działa nasz kraj. Szybko się reformuje, przekształca i zmienia. A rozwój był bardzo imponujący. Nie musisz tego mówić, nie musisz mnie słuchać. Inni tak mówią” – powiedziała pani Kamboj.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana przez kanał konsorcjalny).

READ  Chiny spieszą się ze szczepieniem osób starszych, ale wielu jest niechętnych

Polecane wideo dnia

Ajay Devgn, Tabu i inne gwiazdy na imprezie z hitem Drishyam 2

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *