Connect with us

Świat

Rosyjski statek rozbił się w okupowanym porcie Berdiańsk, podała ukraińska marynarka wojenna

Published

on

Widok Mariupola z wideo uzyskanego z CNN. (z telegramu)

Nowe filmy z Mariupola pokazują dewastację oblężone ukraińskie miasto, z opustoszałymi ulicami zasypanymi gruzami, wysadzanymi samochodami i zrujnowanymi budynkami.

CNN zlokalizowało i zweryfikowało autentyczność dwóch filmów nagranych z samochodu, który został nakręcony i przesłany do mediów społecznościowych we wtorek.

Pierwsze wideo, nagrane z jadącego samochodu, zaczyna się od wysadzenia w powietrze policyjnego pojazdu Mariupola, gdy kierowcy kierują się na południe Aleją Budowniczych w zachodniej części Mariupolu.

Droga jest zaśmiecona brudem, gruzem i wyszczerbionym drewnem, z wyjątkiem małego pasa na środku drogi. Na nagraniu słychać sporadyczne wystrzały.

Przed samochodem droga wydaje się być zablokowana przez spalone samochody, a kamera nagle przesuwa się w dół. Na ziemi na prawo od samochodu widać martwe ciało. Samochód skręca ostro w boczną uliczkę i widać mężczyznę biegnącego z torbą.

Widok Mariupola z wideo uzyskanego z CNN.
Widok Mariupola z wideo uzyskanego z CNN. (z telegramu)

Drugi film zaczyna się, gdy ten sam samochód jedzie na północ przez parking.

Więcej strzałów można usłyszeć na filmie, gdy samochód wraca na Builders Avenue i kieruje się na północ, z powrotem z miejsca, z którego pochodzi.

Ciało można ponownie zobaczyć na poboczu. Kierowca odkłada go wśród strzałów. Pojazd przejeżdża obok zepsutego radiowozu i innych zbombardowanych samochodów stojących na ulicy.

Kierowca wciąż przyspiesza, a zniszczone budynki i przewrócone kable świszczą.

Słychać więcej strzałów, tym razem tak blisko, że słychać uderzenia kul. Nie wiadomo, czy pociski trafiły w samochód, czy w pobliską ziemię.

Samochód następnie oddala się od strzału.

Obejrzyj: Sporadyczna wymiana ognia w nowym filmie z Mariupola

READ  „Przyspieszyłeś proces”: problemy producenta szczepionek utrudniają globalną kampanię szczepień
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.