Connect with us

Świat

Rosyjska dziennikarka, która uciekła z aresztu domowego, mówi, że jest niewinna

Published

on

Rosyjska dziennikarka, która uciekła z aresztu domowego, mówi, że jest niewinna
  • Dziennikarka potwierdza, że ​​ominęła areszt domowy
  • Ovsyannikova ponownie przeciwstawia się Putinowi w nowym wideo

5 października (Reuters) – rosyjska dziennikarka telewizyjna Marina Ovsyannikova, oskarżona o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości po zorganizowaniu serii protestów jeden na jednego przeciwko wojnie na Ukrainie, powiedziała w środę, że uciekła z aresztu domowego, ponieważ nie ma sprawy odpowiadać.

„Uważam, że jestem całkowicie niewinny, a ponieważ nasze państwo odmawia przestrzegania własnych praw, odmawiam przestrzegania i zwalniam się z przymusowego środka nałożonego na mnie 30 września 2022 r.” – powiedziała.

W filmie opublikowanym w Telegramie usiadła na różowej sofie i zwróciła się do rosyjskiej federalnej służby więziennej, krytykując prezydenta Władimira Putina za wojnę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

– Umieść taki tag na Putinie – powiedziała, wskazując na coś, co wyglądało na elektroniczny tag.

Jej prawnik, Dmitrij Zachwatow, powiedział, że miała stawić się o 10:00 czasu moskiewskiego (0700 GMT) na rozprawę sądową, ale odbyła się ona zaocznie, ponieważ śledczy nie byli w stanie ustalić jej miejsca pobytu.

Powiedział Reuterowi, że władze nie wiedzą, gdzie ona jest i że jeśli zostanie złapana, zostanie zatrzymana w areszcie.

„Mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie” – powiedział.

Owsiannikowa zwróciła na siebie uwagę całego świata w marcu, kiedy wyszła przed kamerami studia podczas wieczornego programu informacyjnego w państwowej telewizji z afiszem z napisem „Stop wojnie” i „Oni kłamią”.

Kreml potępił ich akcję protestacyjną jako „chuligaństwo”. Kontynuuj czytanie

44-latka została skazana w sierpniu na dwa miesiące aresztu domowego za protest w lipcu, kiedy stanęła na brzegu rzeki naprzeciw Kremla i trzymała plakat, który nazywał Putina mordercą, a jego żołnierzy faszystami. Kontynuuj czytanie

READ  Kaczyński chce uderzyć w branżę futrzarską. Wraz z PO i lewicą broni się przed ruchem prezydenta

Grozi jej do 10 lat więzienia, jeśli zostanie uznana za winną rozpowszechniania fałszywych wiadomości o rosyjskich siłach zbrojnych.

Jej areszt domowy miał trwać do 9 października, ale państwowa agencja informacyjna Russia Today poinformowała w sobotę, że uciekła z 11-letnią córką, a jej miejsce pobytu jest nieznane. Jak poszła i dokąd poszła, nadal nie jest jasne.

4 marca, osiem dni po inwazji na Ukrainę, Rosja uchwaliła nowe przepisy przeciwko dyskredytacji lub rozpowszechnianiu „celowo fałszywych informacji” o siłach zbrojnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Caleba Davisa; Edytowanie przez Marka Trevelyan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *