Connect with us

Sport

Rosjanka Zvonareva nie została wpuszczona do Polski na turniej WTA 250

Published

on

Rosjanka Zvonareva nie została wpuszczona do Polski na turniej WTA 250

WARSZAWA, Polska (AP) – Rosyjskiej tenisistce Werze Zwonariewie zabroniono wjazdu do Polski – podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju. Od poniedziałku miała wziąć udział w turnieju WTA 250 w Warszawie.

Z komunikatu na stronie internetowej ministerstwa wynika, że ​​polska straż graniczna w piątek uniemożliwiła wjazd byłemu światowemu numerowi 2, który przyleciał z Belgradu na podstawie francuskiej wizy. Pozostała w strefie tranzytowej warszawskiego lotniska i w sobotę poleciała do Podgoricy w Czarnogórze.

Zvonareva, zajmująca obecnie 60. miejsce, miała od poniedziałku wziąć udział w turnieju PNB Paribas Warsaw Open.

38-letni zawodnik nadal znajdował się na liście uczestników niedzielnej imprezy. WTA stwierdziła w oświadczeniu, że ocenia sytuację.

Polska, która wspiera Ukrainę w jej wojnie z rosyjską agresją, oświadczyła, że ​​Zvonareva znajduje się na liście osób objętych zakazem i nie zostanie wpuszczona do kraju ze względów bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa publicznego.

W komunikacie podkreślono, że Polska konsekwentnie sprzeciwia się „reżimowi (prezydentów Rosji i Białorusi) Władimira Putina i (Aleksandera) Łukaszenki” oraz „nie wpuszcza do naszego kraju osób, które wspierają działania Rosji i Białorusi”.

___

AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports

Prawa autorskie 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Christina Bolt 1959-2021 | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *