Connect with us

Świat

Rosja Ukraina Wojna na żywo: obrona powietrzna Ukrainy niszczy drony Putina podczas nocnego strajku, zabijając trzy osoby w Zaporożu

Published

on

Rosja Ukraina Wojna na żywo: obrona powietrzna Ukrainy niszczy drony Putina podczas nocnego strajku, zabijając trzy osoby w Zaporożu
Ukraiński poseł ujawnia, jak Wielka Brytania może pomóc krajowi wygrać wojnę z Rosją

Ukraina zniszczyła masowy atak dronów przeprowadzony przez Rosję w ciągu nocy, oświadczyło wojsko tego kraju zaledwie dzień po tym, jak twierdziła, że ​​zniszczyła sześć rosyjskich samolotów wojskowych.

„W nocy rosyjscy okupanci ponownie zaatakowali Ukrainę, używając 17 dronów szturmowych. Ukraińskie Siły Obrony Powietrznej zniszczyły je wszystkie” – oznajmił ukraiński Sztab Generalny na Facebooku.

To przychodzi po tym Kijów zaatakowany RosjaWedług źródeł wywiadowczych lotnisko wojskowe Morozowsk w obwodzie rostowskim zniszczyło sześć rosyjskich myśliwców w jednym z największych ataków dronów tej wojny.

W innym miejscu w niedzielę rano w rosyjskim ataku na frontową wioskę Guliaipole w południowo-wschodnim obwodzie zaporoskim na Ukrainie zginęło trzech cywilów, powiedział lokalny gubernator.

„Dwóch mężczyzn i kobieta zginęli pod gruzami własnego domu, który został trafiony rosyjskim pociskiem” – powiedział Iwan Fiodorow w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Powiedział, że Rosjanie ostrzelali wioskę z samobieżnej wyrzutni rakiet wielokrotnych klasy Grad, raniąc także jedną osobę.

1712488189

Ukraińskie drony atakują elektrownię atomową w Zaporożu – cytuje obiekt TASS

Ukraińskie drony zaatakowały w niedzielę kontrolowaną przez Rosję elektrownię atomową w Zaporożu, uszkadzając ciężarówkę zaparkowaną w pobliżu stołówki elektrowni – podała rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS, powołując się na kierownictwo elektrowni.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 12:09

1712485858

Pomimo zaprzeczeń Kijowa rosyjskie władze ponownie próbują powiązać atak na moskiewski koncert z Ukrainą

Od masowej strzelaniny i pożaru w sali koncertowej Crocus City Hall, które miały miejsce 22 marca, w wyniku których zginęło 145 osób, rosyjscy urzędnicy starają się zwalić winę na Ukrainę za masakrę, chociaż Kijów zaprzecza jakiemukolwiek zaangażowaniu i jest podmiotem stowarzyszonym z Państwem Islamskim, wziął na siebie odpowiedzialność.

Władze, w tym prezydent Władimir Putin, nie przedstawiły żadnych dowodów na powiązanie, próbując odwrócić narrację od niepowodzenia służb bezpieczeństwa w zapobiegnięciu atakowi.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 11:30

1712484023

Przerażające ostrzeżenie ukraińskiego dowódcy wojskowego dla Zachodu o zagrożeniu ze strony Rosji

Rozmawiać z Niezależny Z nieujawnionego miejsca w Doniecku zastępca dowódcy 3. Brygady Szturmowej Ukrainy Maksym Żhorin wydał niepokojące ostrzeżenie zachodnim partnerom Kijowa.

Zachód musi pilnie się przygotować, powiedział. „Stwórzcie poważne systemy obronne, które mogłyby przeciwstawić się Rosji, bo ona niewątpliwie otworzy usta i spróbuje połknąć resztę Europy” – ostrzegł.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 11:00

1712482258

Członkowie rodziny królewskiej byli celem rosyjskiej wojny dezinformacyjnej z fałszywą historią o sprzedaży Highgrove przez króla Karola

Wśród fałszywych twierdzeń prokremlowskich działaczy znajduje się twierdzenie krążące w fałszywych serwisach informacyjnych, jakoby król Karol sprzedał swoją królewską rezydencję Highgrove House prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu za 20 milionów funtów.

Ten dziwaczny raport pierwotnie pojawił się w filmie na YouTube, na którym pojawiła się osoba podająca się za agenta nieruchomości stojącego za sfingowaną sprzedażą. Jednak eksperci ds. bezpieczeństwa twierdzą Czasy Postać o imieniu Sam Murphy wydawała się wygenerowana przez sztuczną inteligencję.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 10:30

1712481107

Ministerstwo twierdzi, że system energetyczny Ukrainy jest stabilny i nie przewiduje się większego importu energii elektrycznej

Import energii elektrycznej na Ukrainę osiągnął rekordowy poziom pod koniec marca po serii rosyjskich ataków rakietowych na infrastrukturę krytyczną, które spowodowały przerwy w dostawie prądu w wielu częściach kraju.

Od 22 marca siły rosyjskie niemal codziennie atakują ukraińskie elektrownie cieplne i wodne oraz główne sieci, co prowadzi do przerw w dostawie prądu.

„System energetyczny Ukrainy jest stabilny i zrównoważony” – stwierdziło ministerstwo w oświadczeniu.

Oczekuje się, że eksport energii elektrycznej osiągnie w niedzielę 115 megawatogodzin (MWh), podczas gdy import może osiągnąć 1179 MWh.

Szef krajowego przedsiębiorstwa energetycznego Ukrenergo Wołodymyr Kudrycki powiedział w zeszłym tygodniu agencji Reuters, że rosyjskie ataki spowodowały znaczne szkody w systemie elektroenergetycznym, ale całkowite załamanie jest mało prawdopodobne.

(Prawa autorskie 2020 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone)

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 10:11

1712478658

Ukrainiec, który pomógł Rosji w przeprowadzeniu ataku rakietowego na pizzerię, został skazany na dożywocie

„Mieszkaniec został skazany na dożywocie za kierowanie atakiem rakietowym okupantów na pizzerię w Kramatorsku” – poinformowała w środę Prokuratura Generalna kraju ogarniętego wojną.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 r., godzina 9:30

1712476996

Ukraińska armia twierdzi, że w ciągu nocy zniszczyła wszystkie 17 rosyjskich dronów szturmowych

Siły zbrojne Ukrainy zniszczyły w ciągu nocy wszystkie 17 dronów szturmowych wystrzelonych przez Rosję – poinformowało w niedzielę ukraińskie wojsko.

„W nocy rosyjscy okupanci ponownie zaatakowali Ukrainę, używając 17 dronów szturmowych. Ukraińskie Siły Obrony Powietrznej zniszczyły je wszystkie” – oznajmił ukraiński Sztab Generalny na Facebooku.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 09:03

1712475857

Kijów twierdzi, że w rosyjskim ataku na region Zaporoże zginęło trzech cywilów

„Dwóch mężczyzn i kobieta zginęli pod gruzami własnego domu, który został trafiony rosyjskim pociskiem” – powiedział Iwan Fiodorow w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Fiodorow powiedział, że kolejna osoba została ranna.

Powiedział, że Rosjanie ostrzelili wioskę z samobieżnej wyrzutni rakiet wielokrotnych klasy Grad.

Reuters nie mógł niezależnie zweryfikować raportu.

Region frontu w Zaporożu znajduje się pod ciągłym rosyjskim ostrzałem rakiet, dronów i armat.

Maryam Zakir Hussain7 kwietnia 2024 r., 8:44

1712473257

Prorosyjski kandydat wygrywa wybory prezydenckie na Słowacji

Nowym prezydentem Słowacji został wybrany prorosyjski kandydat Peter Pellegrini.

Wybór Pellegriniego umacnia władzę prorosyjskiego premiera Roberta Fico w kraju.

Koalicja Ficy, w skład której wchodzi partia Pellegriniego na czele, wstrzymała już oficjalną sprzedaż broni ze Słowacji na Ukrainę.

Premier mówił także o wpływach Zachodu na wojnę, która doprowadziła do wzajemnego zabijania się narodów słowiańskich.

Jednak Pellegrini zajął bardziej umiarkowane stanowisko niż premier.

„Będę prezydentem, który będzie wspierał rząd w jego wysiłkach na rzecz poprawy życia ludzi. „Zrobię wszystko, aby Słowacja pozostała na zawsze po stronie pokoju, a nie wojny” – powiedział.

Więcej o wynikach wyborów prezydenckich tutaj

Vishwama Sankarana7 kwietnia 2024 08:00

1712471400

Rosja i Zachód łączą siły, aby zwalczać handel „krwawymi diamentami” pomimo sporu o moskiewskie diamenty

Aleksandra Butlera7 kwietnia 2024 r., godzina 7:30

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *