Connect with us

Nauka

Rosja Szejk UE, wysyła ceny gazu do wzrostu, gdy Putin składa obietnicę | Nauka | Aktualności

Published

on

Pojawia się po tym, jak europejskie ceny gazu poszybowały do ​​rekordowych poziomów i opuściły blok w obliczu kryzysu gazowego. Ceny wzrosły, gdy Rosja zdecydowała się odciąć dopływ gazu do Europy po porozumieniu w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Putin zawarli umowę, aby nowy gazociąg przesyłał gaz z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. z pominięciem Polski i Ukrainy. Ale podczas gdy rurociąg czeka na zatwierdzenie przez niemieckich regulatorów, Putin nakazał zaostrzenie dostaw, aby zapobiec stosowaniu unijnych przepisów do systemu i przyspieszyć zatwierdzenie rurociągu.

Ceny gazu w całej Europie gwałtownie wzrosły, gdy podaż się kurczy, a kontynent przygotowuje się na mroźną zimę, w której podaż będzie jeszcze większa.

Ale teraz rosyjska państwowa firma gazowa Gazprom zapowiedziała, że ​​nie planuje w przyszłym miesiącu przesyłać więcej gazu rurociągami przez Ukrainę.

Zamiast tego będzie dostarczać tylko ograniczone dostawy w całej Polsce.

Zwrot następuje po Putinie powiedział na panelu podczas Rosyjskiego Tygodnia Energii na początku tego miesiąca był gotowy do wypełnienia kontraktowych zobowiązań w zakresie dostaw oraz omówienia dalszych działań i współpracy ze swoimi europejskimi partnerami.

Zaznaczył też, że Rosja zwiększyła już w tym roku dostawy gazu do Europy o 15 lat.

Putin stanowczo zaprzeczył, jakoby Rosja używała gazu jako broni geopolitycznej.

Powiedział: „Nawet w najtrudniejszych momentach zimnej wojny Rosja regularnie wypełniała swoje zobowiązania umowne i dostarczała gaz do Europy”.

Ale ostatnie wiadomości Putina ponownie pokazały, że Moskwa ma ścisłą kontrolę nad rynkiem gazu, pomimo umowy Kremla o pomocy w ograniczaniu cen.

I chociaż Wielka Brytania nie otrzymuje żadnego gazu bezpośrednio z rosyjskich rurociągów, gaz jest rynkiem zintegrowanym.

CZYTAJ WIĘCEJ: Putin był mądrzejszy po tym, jak zaproponował „uratowanie” Wielkiej Brytanii przed kryzysem gazowym

READ  Jedna trzecia wszystkich przypadków koronawirusa w Północnej Dakocie została zgłoszona w ciągu ostatnich 3 tygodni

rozmawiając z Express.co.uk W zeszłym miesiącu szef ukraińskiego giganta gazowego Naftohazu, Jurij Witrenko, powiedział: „Najgorszy scenariusz jest taki, że przez Ukrainę nie może przepływać gaz, który pozwoli mu szantażować Ukrainę, co może doprowadzić do wojny na pełną skalę.

„Na przykład zapomnijcie o Krymie, odbierzcie Donbas, okupowane regiony, ale na warunkach Putina, a w zasadzie cała Ukraina stałaby się częścią rosyjskiego świata”.

W 2014 roku wojska rosyjskie przejęły kontrolę nad Krymem przed aneksją półwyspu, po tym, jak region zagłosował za przystąpieniem do Federacji Rosyjskiej w spornym referendum lokalnym.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.